Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Dusty Revenge (PC)
OkładkaDusty Revenge (PC)

Dusty Revenge PC

Utrzymana w komiksowej stylistyce gra akcji, wyprodukowana przez studio PD Design.

Akcji | western | 2D | beat 'em up

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dusty Revenge Premiera PC

9lipca2013

producent: PD Design Studio wydawca: PD Design Studio Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Dusty Revenge

Shank 2

Noitu Love 2: Devolution

Comix Zone

Dusty Revenge to propozycja niezależnego studia PD Design skierowana do miłośników nieszablonowych gier z rodzaju beat'em up. Produkcja wyróżnia się przede wszystkim oryginalnym uniwersum, łączącym elementy westernu, steampunku oraz zwierzęcego fantasy (tzw. animal fantasy).

Głównym bohaterem gry jest zającopodobny rewolwerowiec Dusty, który pragnie krwawej zemsty na zabójcach swojej ukochanej. Żądzą odwetu ogarnięci są również Rondel i McCoy. Trójka herosów postanawia połączyć siły, by wspólnie siać popłoch i śmierć wśród kryminalistów, groźnych bestii i złoczyńców.

Podstawę rozgrywki stanowią dynamiczne pojedynki z różnej maści przeciwnikami. Każdy z bohaterów preferuje inny rodzaj broni oraz związany z tym styl walki. Dusty biegle posługuje się rewolwerami, co predysponuje go do walki na krótkim dystansie. Rondel specjalizuje się w ostrzale artyleryjskim, z kolei McCoy to znakomity snajper.

W trakcie walk gracz kontroluje poczynania Dusty'ego, jednak w dowolnym momencie może przywołać wsparcie. Przełączenie pomiędzy postaciami zmienia styl rozgrywki. O ile zabawa głównym bohaterem to klasyczna „nawalanka” 2D, o tyle pomoc Rondela polega na odpowiednim ustaleniu trajektorii lotu pocisków artyleryjskich, a gra McCoyem to „celowniczek” z akcją obserwowaną przez celownik optyczny broni.

Tryb kampanii składa się z szeregu poziomów w 8 zróżnicowanych tematycznie lokacjach (m.in. jaskinie, wymarłe miasteczko i dżungla). Twórcy zadbali również o bogactwo przeciwników, wśród których nie brakuje szczególnie wymagających bossów plansz.

Dusty Revenge zwraca uwagę ładnie prezentującą się oprawą wizualną. Dwuwymiarowa grafika zastosowana w grze okraszona została sporą ilością animacji. Całość utrzymana jest w komiksowym stylu, który podkreślają m.in. krótkie przerywniki ilustrujące rozwój fabuły.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Dusty Revenge: Odpowiednia dla każdego wieku.

Dusty Revenge Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta graficzna 1 GB RAM (GeForce GTX 460 lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8