Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiSwitchPS4PC
Okładka Dusk Diver 2 (Switch)
OkładkaDusk Diver 2 (Switch)

Dusk Diver 2

Druga część serii gier akcji z elementami RPG, w której wcielamy się w Yang Yumo broniącą miasta przed inwazją demonów zwanych fantomami. W Dusk Diver 2 przemierzamy fizyczną rzeczywistość i równoległy wymiar, wykonując zadania oraz stawiając czoła hordom przeciwników.

Akcji | TPP | elementy RPG | manga i anime | beat 'em up | urban fantasy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dusk Diver 2 jest drugą odsłoną cyklu dynamicznych gier akcji z elementami RPG, zapoczątkowanego w 2019 roku. Produkcja została opracowana przez autorów pierwowzoru, czyli studio Wanin Games, natomiast jej wydaniem zajęła się firma Justdan International.

Fabuła

Akcję gry Dusk Diver 2 osadzono po wydarzeniach przedstawionych w pierwszej części serii. W trakcie rozgrywki po raz kolejny wcielamy się w Yang Yumo, która po ukończeniu szkoły średniej rozpoczęła studia. Protagonistka raz jeszcze musi stawić czoła złowrogim fantomom, robiąc użytek z nadprzyrodzonych mocy podarowanych jej przez bóstwa.

Mechanika

W Dusk Diver 2 akcję ukazano z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Bohaterka potrafi przemieszczać się pomiędzy fizyczną rzeczywistością i równoległym wymiarem, w którym mieszkają fantomy. W trakcie zabawy przemierzamy owe lokacje i realizujemy rozmaite zadania, a także stawiamy czoła hordom przeciwników. Starcia są dynamiczne, a w ich trakcie kluczem do sukcesu jest łączenie ataków w widowiskowe kombinacje oraz umiejętne korzystanie z ciosów specjalnych. W miarę postępów zdobywamy kolejne poziomy doświadczenia i zwiększamy potencjał bojowy protagonistki.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną gry Dusk Diver 2 utrzymano w mangowej stylistyce znanej z pierwowzoru.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Dusk Diver 2: 12+

PC
Switch
PS4