Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWWW
Okładka Dungeon Viva (WWW)
OkładkaDungeon Viva (WWW)

Dungeon Viva WWW

Gra strategiczna, w której wcielamy się we władcę lochów. Tytuł przeznaczony jest do rozgrywki przez przeglądarkę Internetową. Naszym zadaniem jest rozbudowa podziemnego królestwa poprzez podboje, hodowlę potworów i współpracę z zaproszonymi przyjaciółmi.

Strategiczne | fantasy | zagraj za darmo | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dungeon Viva Premiera WWW

21marca2012

producent: YECK Entertainment wydawca: Zeload Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Dungeon Viva to darmowa gra przeglądarkowa, która ma być połączeniem wszystkiego, co dobre w klasycznych grach o potworach, podziemiach, lochach z modą na gry społecznościowe, jak choćby te, które prezentuje Facebook. Gracz wciela się w postać władcy podziemi, a jego zadaniem jest rozbudowa swojego królestwa poprzez podboje, hodowlę potworów i współpracę z zaproszonymi przyjaciółmi. Wydawca wykorzystuje przy tym doświadczenie zdobyte przy takich grach przeglądarkowych jak Nindou czy Kung Fu Saga.

W pierwszej kolejności gracz wybiera bohatera i dostosowuje jego wygląd do swoich potrzeb. Następnie musi zdecydować się na lokalizację, w której chce budować swoje imperium. Po tym projektuje rozkład pomieszczeń, korytarzy oraz planuje pułapki. Oczywiście, każde imperium potrzebuje silnej armii. Można ją zbudować tworząc własne potwory lub pozyskując już istniejące. Jednocześnie trzeba zbierać różnego rodzaju surowce, aby ulepszać technologię budowy pułapek. Potem zostaje już tylko bronić swojego królestwa lub prowadzić ekspansję atakując sąsiadów. Część społecznościowa nie jest niczym nowym – zaprasza się znajomych, którzy zostają członkami armii zapraszającego. Można też dawać innym graczom prezenty (licząc na podobny gest w zamian) lub wymieniać się potworami. Odwiedzając podziemia znajomych można je oceniać. Gracz zdobywa kolejne osiągnięcia, reputację i nagrody a wszystkie działania mają odzwierciedlenie w rankingu. Choć gra jest darmowa, niektóre ulepszenia i dodatki wymagają opłaty.

Dungeon Viva zrealizowano w oparciu o nowoczesny silnik Unity 3D Engine. Według twórców zapewnia on rozrywkę na wysokim, trójwymiarowym poziomie w dowolnej przeglądarce. Sama grafika jest dość prosta i nie przypomina tej z klasycznych gier o podziemiach, zaś stylistyka stanowczo idzie w kierunku azjatyckich gier – jest kolorowo, plastycznie i a potwory nie budzą wielkiej grozy. Aby przybliżyć potencjalnym graczom postaci z gry, twórcy przygotowali Dungeon Viva Tower Defense. Gra nie polega na niczym więcej jak ustawianiu pułapek i pokonywaniu kolejnych fal przeciwników na różnych poziomach trudności, ale dzięki niej gracz poznaje niewielki zarys i przedsmak właściwej gry.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 7.0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Dungeon Viva: Odpowiednia dla każdego wieku.