Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGANDiOS
Okładka Dungeon Boss (AND)
OkładkaDungeon Boss (AND)

Dungeon Boss

Turowa gra RPG, w której trafiamy do fantastycznego świata, pełnego rozmaitych stworów do pokonania. Podczas zabawy tworzymy drużynę z posiadanych bohaterów i wykorzystujemy ją do walki ze smokami, ninja oraz rozmaitymi potworami.

RPG | fantasy | turowe | zagraj za darmo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dungeon Boss Premiera

8lis2014

iOS

7sie2015

AND

Dungeon Boss na platformę AND i iOS to produkcja free-to-play stworzona przez niewielkie studio Boss Fight Entertainment. Deweloper został założony w 2013 roku, aczkolwiek w jego szeregach znajdują się starzy wyjadacze, którzy pracowali m.in. przy serii Age of Empires, Rise of Nations czy też Halo Wars. Stroną wydawniczą projektu zajęła się znana z rozmaitych gier przygodowych firma Big Fish Games.

Mechanika

Tytuł jest przedstawicielem gatunku RPG z elementami strategicznymi. Rozgrywka w Dungeon Boss na platformę AND i iOS opiera się na kilku zasadach. Podstawową jest tworzenie kilkuosobowej drużyny z dostępnych herosów, których oczywiście rozwijamy w trakcie przygody, zdobywając lepsze umiejętności. Gdy już zbierzemy swoją ekipę, wyruszamy z nią do walki w lochach. Na naszej drodze stają nie tylko regularni przeciwnicy (ninja, szkielety, rozmaite bestie itd.), z którymi nie ma większych problemów, ale także potężni bossowie. Starcia odbywają się w systemie turowym i polegają na wybieraniu poszczególnych mocy oraz wskazywaniu przeciwników, którzy mają zostać poddani ich działaniu. Gameplay nie jest zbyt skomplikownay, ale zapewnia sporo możliwości taktycznych.

Duzży nacisk został położony na multiplayer. Gracze mogą łączyć się z innymi osobami i razem wykonywać trudniejsze zadania. W późniejszym czasie da się też tworzyć własne lochy i bronić ich przed najazdami przeciwników.

Kwestie techniczne

Produkcja może się pochwalić wysokiej jakości trójwymiarową oprawą graficzną. Została ona utrzymana w kreskówkowym stylu, który skutecznie maskuje wszelkie niedoróbki. Dodatkowo podczas zabawy w Dungeon Boss towarzyszą nam rozmaite efekty specjalne, ukazywane podczas wykorzystywania umiejętności specjalnych.

Inne

Dungeon Boss na platformę AND i iOS to darmowa aplikacja, w której wykorzystano system energii oraz mikropłatności. Za pieniądze kupujemy wirtualne złoto i kryształy, służące chociażby do nabywania nowych herosów oraz uzupełniania żyć.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Wymagania wiekowe Dungeon Boss: 12+

iOS
AND