Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS2
Okładka Dropship: United Peace Force (PS2)

Dropship: United Peace Force PS2

Ciekawa zręcznościówka, z elementami strategii czasu rzeczywistego. Wcielamy się w pilota futurystycznego myśliwca, wykonując niebezpieczne misje na terenie wroga. Możemy też dowodzić jednostkami na polu bitwy.

Zręcznościowe | science fiction | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Dropship: United Peace Force (PS2)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

18stycznia2002

Dropship to wyjątkowo dynamiczna produkcja, łącząca w sobie elementy wielu różnych gatunków gier. W głównej mierze jest to niezbyt skomplikowany symulator lotu, pod wieloma względami nawiązujący do kultowego Warhawka czy słynnej sagi Air Combat. Dropship może się też jednak poszczycić elementami typowymi dla współczesnych shooterów oraz wyjątkowo nieskomplikowanych strategii czasu rzeczywistego. Należy w tym momencie zaznaczyć, iż gra ukazała się wyłącznie z myślą o posiadaczach konsoli firmy Sony. Nie posiada ona też żadnych trybów sieciowych.

Przez znaczną część gry sterujemy ogromnym futurystycznym odrzutowcem. Warto dodać, iż maszyna ta może spełniać wiele innych funkcji. Sterowany przez nas odrzutowiec może być bowiem wykorzystywany do przewożenia piechoty. Istnieje także możliwość przekształcenia go w przydający się przy niektórych zadaniach bombowiec. Operowanie maszyną nie przysparza większych problemów, aczkolwiek wymaga pewnego treningu. Producent przygotował jednak oddzielny tryb treningowy, dzięki któremu można zapoznać się z podstawowymi sprawami związanymi ze sterowaniem oraz likwidowaniem napotykanych w trakcie misji obiektów. Akcja gry może być także rozgrywana na powierzchniach planet. To właśnie tu można skorzystać ze wspomnianych już wcześniej funkcji znanych z popularnych strategii czasu rzeczywistego. Znajdującym się na polu bitwy jednostkom możemy wydawać proste polecenia, a nawet przejmować nad nimi chwilową kontrolę.

Kluczowy punkt gry stanowi oczywiście rozbudowana kariera, w której mamy do pokonania kilkanaście zróżnicowanych misji. Zadania są zazwyczaj dość wymagające. Nie można sobie pozwolić na dłuższe przestoje, a kolejne cele muszą być likwidowane w szybki i bezproblemowy sposób. Jeśli zaś chodzi o same misje, najczęściej musimy niszczyć wyznaczane przez grę obiekty. Trafiają się też jednak ciekawsze zadania. Sterowana przez nas jednostka potrafi przewozić ładunki oraz piechotę. W pewnych misjach musimy więc dostarczyć sojusznicze jednostki na wrogie terytorium. Niektóre etapy wymagają z kolei dokonania rekonesansu, bez wdawania się w poważniejsze starcia z siłami wroga. Wizualnie gra prezentuje się dość przeciętnie. Najładniej wykonano powietrzne bitwy. Nienajlepiej wypadło natomiast otoczenie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Dropship: United Peace Force

Wymagania wiekowe Dropship: United Peace Force

12+

Wymagania sprzętowe Dropship: United Peace Force

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: karta pamięci