Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360PS3WiiUPC
Okładka Dream Pinball 3D II (X360)

Dream Pinball 3D II

Druga odsłona popularnego fliperowego symulatora, opracowanego przez węgierskie studio ASK Homework, znane także z gry Pure Pinball.

Zręcznościowe | pinball

Okładka Dream Pinball 3D II (X360)

data premiery gry:

anulowana

PC X360 PS3 WiiU
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dream Pinball 3D II jest dziełem specjalizującego się w fliperowych symulacjach (Pure Pinball, E-Games Pinball i inne) węgierskiego studia A.S.K. Homework. Ambicją twórców stało się wyprodukowanie pinballowego „opus magnum”, które przypadłoby do gustu zarówno fanom gatunku, jak i całkowicie nowym graczom.

W grze dostępnych jest osiem stołów: Dymiące Spluwy, Aleja Mafiozów, Wysokie Obroty, Labirynt Mumii, Gladiator, Walki Wśród Chmur, Inwazja Obcych oraz Smoczy Rycerz. Różnią się one nie tylko tematyką, ale także rozmieszczeniem podstawowych elementów (np. tarcze, odbijaki) oraz specjalnymi mechanizmami.

Rozgrywka do złudzenia przypomina grę na prawdziwych fliperach, doskonale znanych bywalcom salonów z automatami. Zadaniem gracza jest odbijanie przy pomocy pary ruchomych łapek (fliperów) piłeczki toczącej się po nachylonym blacie w taki sposób, nie nie wpadła ona do szczeliny u podstawy stołu. Zręczne operowanie fliperami pozwala zdobyć rozmaite bonusy podwyższające osiągnięty wynik punktowy, a także aktywować specjalne mechanizmy umieszczone na stole, co pozwala np. zagrać w zręcznościową mini-grę.

Wśród innowacyjnych dla serii rozwiązań uwagę zwraca opcja zmiany tworzywa, z jakiego wykonana jest wirtualna kulka – zamiast stalową, gracz może posłużyć się np. drewnianą, marmurową lub złotą, które znacznie różnią się właściwościami (ciężar własny, siła odbicia, prędkość toczenia się itd.). Inną ciekawostkę stanowi możliwość chwilowego spowolnienia czasu, co pozwala na bardziej precyzyjne operowanie łapkami.

Dream Pinball 3D II wyróżnia się atrakcyjną oprawą audiowizualną. Realistyczna, trójwymiarowa grafika w grze to zasługa nowego silnika graficznego. Ciekawostką jest na przykład jednoprzyciskowa kontrola nad kątem obiektywu kamery.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 9,3 / 10 na podstawie 63 głosów czytelników.

Gry podobne do Dream Pinball 3D II

Wymagania wiekowe Dream Pinball 3D II

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Dream Pinball 3D II

Nintendo Wii U

Nintendo Wii U

  • Wykorzystuje:
  • WiiUWare
PC
X360
PS3
WiiU