Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Dracula: Love Kills (PC)
OkładkaDracula: Love Kills (PC)

Dracula: Love Kills PC

Dracula: Origin 2

Dracula: Love Kills to kontynuacja gry przygodowej o słynnym wampirze z Transylwanii. Stworzona przez studio Waterlily Games, doprowadza do finału opowieść rozpoczętą w Dracula: Origin. „Dwójka” jest przedstawicielem podgatunku gier przygodowych typu ukryte obiekty.

Przygodowe | ukryte przedmioty | wampiry

Dracula: Love Kills Premiera PC

10czerwca2011

producent: Waterlily Games wydawca: Mastertronic

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Dracula: Love Kills jest bezpośrednią kontynuacją mrocznej gry przygodowej Dracula: Origin. Gra powstała za sprawą Waterlily Games, studia działającego pod skrzydłami Frogwares, twórców dobrze ocenianych gier przygodowych point-and-click opowiadających m.in. o poczynaniach detektywa wszechczasów, Sherlocka Holmesa (Sherlock Holmes i Tajemnica Srebrnego Kolczyka, Sherlock Holmes kontra Arsene Lupin, Sherlock Holmes kontra Kuba Rozpruwacz). Waterlily Games, skupia się na tworzeniu gier skierowanych do tzw. casualowych odbiorców.

Fabuła Dracula: Love Kills zawiązuje się na kilka lat po zakończeniu części pierwszej. Dracula osłabiony po przegranym starciu z legendarnym łowcą wampirów - Abrahamem Van Helsingiem, staje przed nowym zagrożeniem. Podczas gdy hrabia Transylwanii odzyskiwał siły, Królowa Wampirów podkopała jego autorytet, porwała ukochaną Minę i rozpoczęła realizację diabolicznego planu zniewolenia ludzkości pod swym panowaniem. Aby powstrzymać przeciwnika, Książe Ciemności zmuszony jest połączyć siły ze swym arcywrogiem - Van Helsingiem, w celu zdobycia sztyletu pradawnego zakonu - jedynej broni zdolnej pokonać niegodziwą królową.

Podczas gdy w poprzedniej części gracz kierował poczynaniami profesora Van Helsinga, w „dwójce” wcielamy się w postać samego Draculi. W odróżnieniu od poprzedniczki, którą można nazwać typowym przedstawicielem gatunku przygodowych gier typu point-and-click, Dracula: Love Kills to prosta gra logiczna opierającą się głównie na zasadzie ukrytych obiektów. Zadaniem gracza jest odnajdywanie kluczowych dla rozgrywki przedmiotów na statycznych, dwuwymiarowych planszach. Aby zapobiec nużącemu polowaniu na piksele i klikaniu we wszystko co widać na ekranie, twórcy zdecydowali się powiadamiać graczy o fakcie, że w danej lokacji znalezione zostały wszystkie ukryte obiekty. Oprócz tego, autorzy przygotowali do rozwiązania wiele urozmaiconych zagadek logicznych i mini gier.

Gra oferuje rozgrywkę na dwóch poziomach trudności: łatwym, który umożliwia dość częste korzystanie z podpowiedzi, a nawet pozwala pominąć zagadki, do których graczowi brakuje cierpliwości, oraz trudnym, gdzie łamigłówki są bardziej skomplikowane, a z podpowiedzi można skorzystać o wiele rzadziej. Co ciekawe, gracz staje przed wyborami, które determinują jakie zakończenie historii poznamy, a także wpływają na kształt dodatkowych poziomów, dostępnych w edycji kolekcjonerskiej. Dodatkowym smaczkiem są liczne osiągnięcia otrzymywane za różnego rodzaju akcje, typu odnalezienie kilku przedmiotów w jak najkrótszym czasie czy przeszukanie odpowiedniej liczby lokacji.

Gra utrzymana jest w gotyckim klimacie, pogłębianym przez mroczną kolorystykę lokacji oraz dramatyczną, momentami niepokojącą muzykę. Towarzysząc słynnemu wampirowi w jego misji odwiedzimy takie miejsca jak dziewiętnastowieczna Transylwania, Londyn, Wenecja, Paryż, Luizjana, Panama czy Góra Świętego Michała. Rozgrywka toczy się na klimatycznych, ręcznie rysowanych, dwuwymiarowych planszach. Ponury charakter gry od czasu do czasu rozświetla odrobina humoru, wprowadzana przez nie grzeszącego inteligencją sługę hrabiego, Igora, który nie odstępuje swego pana na krok. Kwestie wypowiadane przez postaci zostały w pełni udźwiękowione.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Oczekiwania czytelników: 9.1 / 10 na podstawie 57 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Dracula: Love Kills: 12+

Dracula: Love Kills Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1.0 GHz
  • 512 MB RAM (1 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 531 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7