Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiSwitchPS4XONEPC
Okładka Door Kickers: Action Squad (Switch)

Door Kickers: Action Squad

Dwuwymiarowa strzelanka w stylu retro, będąca poboczną odsłoną serii Door Kickers. W Door Kickers: Action Squad wcielamy się w policjantów z elitarnej jednostki antyterrorystycznej.

Akcji | 2D | na 2 osoby | indie | kooperacja | side-scroll | strzelanki | podzielony/wspólny ekran

Okładka Door Kickers: Action Squad (Switch)

data premiery gry:

10wrz2018

PC

23paź2019

XONE

24paź2019

PS4

28paź2019

Switch

Door Kickers: Action Squad to dwuwymiarowa strzelanka w stylu retro, w której wcielamy się w policjantów z elitarnej jednostki antyterrorystycznej. Za produkcję odpowiadają dwa studia deweloperskie: debiutujące na dużych platformach PixelShard oraz KillHouse Games – znane z głównej serii Door Kickers.

Mechanika

Gra zmienia nieco punkt widzenia, prezentując akcję 2D w rzucie „z boku”, przywodzącym na myśl serię Metal Slug. Kampania podzielona jest na parę epizodów, a każdy z nich zawiera 12 misji. Nasze zadanie na kolejnych planszach to uratowanie zakładników oraz zlikwidowanie czających się w budynku terrorystów. Nie jest to wcale łatwe, gdyż parę zabłąkanych kul wystarczy, by pozbawić naszego bohatera życia. Wszystko zależy więc od dokładnego przygotowania do akcji. Gracz może wybierać spośród kilku klas policjantów, m.in. skupionego na obronie tarczownika, forsującego drzwi breachera z shotgunem czy szturmowca wyposażonego w pistolet maszynowy. Od klasy postaci zależą też umiejętności specjalne oraz dostęp do arsenału broni i gadżetów taktycznych.

Autorzy postawili na czystą akcję – w kolejnych misjach spotykamy wielu szalonych przeciwników, którzy sprawdzają czas naszych reakcji, np. sprintujących nożowników, terrorystów z wybuchową kamizelką, rewolwerowców lub członków gangów, prujących seriami z AK. By wyjść z tych potyczek bez szwanku, należy wykorzystać policyjne techniki czyszczenia budynków, jak wejścia przez okna i świetliki dachowe czy klasyczne wyważanie drzwi kopniakiem.

W każdej chwili do gry możemy też zaprosić kolegę, tytuł oferuje bowiem kooperację przy jednej maszynie lub przez Internet. Co dwie głowy to nie jedna, a połączenia różnych klas SWAT-owców mogą pomóc graczom w wykonywaniu coraz trudniejszych misji.

Kwestie techniczne

Autorzy postawili na nieco podrasowany wygląd retro. Lokacje, wrogowie oraz główne postaci wyglądają niczym wyciągnięte ze starej konsoli. Deweloperom trzeba jednak przyznać, że system oświetlenia oraz efektów cząstkowych został potraktowany nowoczesnymi technikami graficznymi.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Gry podobne do Door Kickers: Action Squad

Wymagania wiekowe Door Kickers: Action Squad

16+

Wymagania sprzętowe Door Kickers: Action Squad

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core 2 Duo 2.0 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT lub lepsza, 100 MB HDD, Windows 7
Minimalne: Intel Pentium 4 1.0 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki Intel HD lub lepsza, 100 MB HDD, Windows Vista

Wieści ze świata (MiiVerse, PUBG, Mario + Rabbids: Kingdom Battle, Door Kickers: Action Squad) 29/8/2017
Wieści ze świata (MiiVerse, PUBG, Mario + Rabbids: Kingdom Battle, Door Kickers: Action Squad) 29/8/2017

wiadomość29 sierpnia 2017

Dziś piszemy o końcu MiiVerse, ciekawych statystykach, które SteamSpy wygrzebało o graczach Playerunknown's Battlegrounds, premierze Mario + Rabbids: Kingdom Battle i zapowiedzi Door Kickers: Action Squad. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

PC
PS4
XONE
Switch