Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360
Okładka DoDonPachi Resurrection (X360)
OkładkaDoDonPachi Resurrection (X360)

DoDonPachi Resurrection X360

Dwuwymiarowa strzelanina stworzona przez specjalizujące się w gatunku japońskie studio Cave. Tytuł jest piątą odsłoną serii DoDonPachi i poprawionym portem pierwotnej wersji gry, która ukazała się na automatach w 2008 roku.

Akcji | 2D | shoot 'em up | strzelanki | tytuły ekskluzywne Xbox

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

DoDonPachi Resurrection Premiera X360

25listopada2010

producent: Cave wydawca: Rising Star Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do DoDonPachi Resurrection

Contra

Deathsmiles

Akai Katana Shin

DoDonPachi Resurrection to dwuwymiarowa i wyjątkowo wymagająca strzelanina należąca do podgatunku określanego potocznie mianem "bullet hell". Produkcję, będącą już piątą odsłoną serii DoDonPachi, stworzyło utytułowane japońskie studio Cave, działające w branży od połowy lat 90. Deweloper wyspecjalizował się w tworzeniu strzelanin, trafiających na automaty, a także na domowe konsole, takie jak Xbox 360. DoDonPachi Resurrection jest portem pierwotnej wersji gry, która ukazała się w 2008 roku w japońskich salonach arcade. Poza wprowadzeniem obsługi ekranu panoramicznego, nowa edycja tytułu zawiera także sporo ulepszeń w stosunku do oryginału , w tym nowe tryby rozgrywki.

Akcja gry ma miejsce się we współczesnym Tokio, a jej fabuła miesza ze sobą wątki zaczerpnięte z japońskiej fantastyki oraz opowieści science-fiction. Gracze wybierają jedną z trzech „lalek”, czyli kilkunastometrowych dziewczyn-mechów, dysponujących szerokim wachlarzem uzbrojenia i możliwością błyskawicznego lotu nad ulicami rozległej metropolii. Naszymi przeciwnikami są czołgi, roboty i ogromne machiny bojowe, posiadające prawie nieskończone zapasy amunicji.

Cel zabawy jest prosty: pokonać wszystkich wrogów pojawiających się na ciągle przesuwającym się ekranie gry. Zadanie może wydać się z początku niemożliwe, ponieważ zasypują oni nas gradem tysięcy pocisków, które często przesłaniają całe pole widzenia. Aby przeżyć ostrzał musimy więc ciągle zmieniać pozycję oraz starać się zapamiętać taktykę oraz wzory zachowania oponentów. Twórcy wprowadzili system komb, które uruchamiają się po zniszczeniu w krótkim czasie wielu przeciwników. Eliminując ich za pomocą wybranej broni ładujemy też specjalny wskaźnik zwiększając zdawane przez nią obrażenia. Co więcej, gracze mają do dyspozycji trzy style walki oraz możliwość dopasowania trudności zabawy do posiadanych umiejętności. Kończąc rozgrywkę możemy porównać nasze wyniki z innymi osobami dzięki sieciowym tablicom osiągnięć.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe DoDonPachi Resurrection: 12+