Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4XONESwitch
Okładka Dodgeball Academia (PC)
OkładkaDodgeball Academia (PC)

Dodgeball Academia

Dodgeball Academia to połączenie pełnej humoru przygodowej gry sportowej z elementami RPG, w której wcielamy się w Otto i staramy się pomóc mu zostać ostatecznym mistrzem zbijaka. Za stworzeniem gry stoi studio Pocket Trap.

RPG | 2D | elementy przygodowe | elementy zręcznościowe | na 2 osoby | indie | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dodgeball Academia Premiera

5sie2021za 6dni

PC Switch PS4 XONE

Dodgeball Academia to nowa produkcja od studia Pocket Trap mającego na swoim koncie dynamiczną bijatykę Ninjin: Clash of Carrots. W Dodgeball Academia twórcy postawili na aspekt przygodowy i podział historii na 8 rozdziałów, w których trakcie wykonujemy rozmaite zadania, bierzemy udział w meczach i pomagamy bohaterowi odnaleźć się w Dodgeball Academy, by spełnić jego marzenie o zostaniu największym mistrzem zbijaka.

Fabuła

Bohaterem gry jest Otto, młody chłopak, który zawsze marzył o tym, aby stać się największym czempionem gry w zbijaka. W tym celu udaje się do Akademii Dodgeball, gdzie uczy się nowych technik i staje się w tym coraz lepszym. Towarzysząc mu na co dzień, odkrywamy tajemnice starego kampusu, poznajemy szereg postaci i uczestniczymy w licznych meczach, gdzie możemy sprawdzić nasze umiejętności.

Mechanika

Dodgeball Academia składa się z ośmiu rozdziałów. W trakcie każdego z nich eksplorujemy rozległe tereny kampusu i stopniowo odkrywamy kryjącą się w jego murach tajemnicę, a także poznajemy postaci, dla których wykonujemy szereg zadań, zarówno tych głównych, jak i pobocznych. Gra stawia spory nacisk na elementy RPG i zręcznościowe, dlatego też w poznanych postaciach możemy znaleźć rywali, z którymi będziemy mogli zmierzyć się na boisku, ale i przyjaciół, którzy wejdą w poczet naszej przyszłej drużyny do gry w zbijaka. A ma ona ogromne znaczenie dla produkcji, bo potyczek na boisku jest tu całkiem sporo i mierzymy się tu zarówno ze zwykłymi zespołami, jak i bossami tu w postaci cieszących się sporym uznaniem i popularnością zawodników czy drużyn.

Same potyczki są zręcznościowe i wymagają od nas celnego rzucania piłką w oponentów, jak i unikania ich, gdy to my jesteśmy atakowani. Zawodnicy posiadają określoną ilość punktów życia, która spada wraz z celnym uderzeniem piłką, ale i unikalne umiejętności pozwalające na wykonanie specjalnych zagrań: podleczenia członków zespołu, zbombardowania przeciwnika piłkami czy wykonania ataku obszarowego.

Tryby gry

Dodgeball Academia składa się zarówno z przygody fabularnej dla jednego gracza, jak i możliwości sprawdzenia swoich sił w potyczce ze znajomymi w trybie lokalnej rywalizacji.

Kwestie techniczne

Dodgeball Academia to humorystyczna i utrzymana w kreskówkowej stylistyce produkcja z grafiką 2.5D.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Dodgeball Academia: Odpowiednia dla każdego wieku.

Dodgeball Academia Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-8400 2.8 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • Windows 10 64-bit
PC
Switch
PS4
XONE