Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCANDiOS
Okładka Distraint 2 (PC)

Distraint 2

Kontynuacja ambitnej, dającej do myślenia przygodówki z 2015 roku. Gracz ponownie wciela się w młodego człowieka o imieniu Price. Tym razem motywem przewodnim gry są poczucie winy i odkupienie. Gra została stworzona przez fińskiego producenta niezależnego, Jessego Makkonena.

Przygodowe | point-and-click | horror | 2D | indie | side-scroll | eksperymentalne/artystyczne

Okładka Distraint 2 (PC)

data premiery gry:

13lis2018

PC

12kwi2019

AND iOS

Distraint 2 jest dwuwymiarową przygodówką typu point & click, reprezentującą gatunek horrorów psychologicznych. Gra stanowi kontynuację produkcji z 2015 roku. Wcielamy się w niej w młodego, ambitnego człowieka o imieniu Price, który stara się zapomnieć o demonach przeszłości. Omawiany tytuł został opracowany przez Jessego Makkonena, fińskiego producenta niezależnego.

Fabuła

Bohaterem gry jest młodzieniec o imieniu Price. By zabezpieczyć swoje udziały w firmie McDade, Burton & Moore, mężczyzna musiał w przeszłości dokonać prawdziwie obrzydliwych czynów. W Distraint 2 znajdziemy opowieść o jego rozterkach oraz próbie uwolnienia się od bólu i poczucia winy. Czy uda mu się odkupić swoje grzechy?

Mechanika

Distraint 2 jest klasyczną przygodówką typu point & click. Gracz porusza się po lokacjach, zbiera przedmioty, rozmawia z postaciami i rozwiązuje proste zagadki logiczne (polegające na ogół na znalezieniu czegoś na ekranie, dotarciu we właściwe miejsce albo wykorzystaniu jakiegoś elementu ekwipunku). Główną atrakcją tej produkcji jest niepokojąca i dająca do myślenia opowieść.

Tryby gry

W Distraint 2 możemy grać wyłącznie samotnie.

Kwestie techniczne

Distraint 2 ma ciekawą, dwuwymiarową oprawę graficzną, na którą składają się głównie statyczne i animowane ilustracje. Choć pod względem technologicznym raczej nie wzbudzi ona niczyich zachwytów, to ciekawy, niepokojący styl artystyczny naprawdę może się podobać, a przy tym świetnie pasuje do ciężkiej tematyki. W czasie zabawy towarzyszy nam intrygująca ścieżka dźwiękowa, starannie dopasowana do tego, co dzieje się na ekranie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 32,99 PLN

Gry podobne do Distraint 2

Wymagania wiekowe Distraint 2

16+

Wymagania sprzętowe Distraint 2

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Dual Core 2.0 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza, 300 MB HDD, Windows Vista

PC
AND
iOS