Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGANDiOS
Okładka Dissidia Final Fantasy: Opera Omnia (AND)
OkładkaDissidia Final Fantasy: Opera Omnia (AND)

Dissidia Final Fantasy: Opera Omnia

Gra jRPG skupiająca się na toczeniu potyczek. Walki rozgrywane są w systemie turowym. Podczas zabawy wykorzystujemy rozmaite postacie znane z innych odsłon serii Final Fantasy, w tym Clouda z Final Fantasy VII.

RPG | turowe | zagraj za darmo | jRPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dissidia Final Fantasy: Opera Omnia Premiera

30sty2018

AND

31sty2018

iOS

Gry podobne do Dissidia Final Fantasy: Opera Omnia

Fire Emblem Heroes

Terra Wars

Granblue Fantasy

Dissidia Final Fantasy: Opera Omnia to darmowa (free-to-play) gra RPG stworzona przez firmę Square Enix we współpracy ze znanym z cyklu Dead or Alive studiem Team Ninja. Produkcja ukazała się na platformie AND i iOS w lutym 2017 roku w Japonii, a w 2018 roku doczekała się anglojęzycznej wersji.

Fabuła

Akcja Dissidia Final Fantasy: Opera Omnia rozgrywa się w tytułowym świecie Opera Omnia, który został stworzony przez Spiritusa i Materię jako miejsce odpoczynku dla wojowników toczących zacięte boje na innych planetach. Pewnego dnia coś złego zaczęło dziać się z czasem i przestrzenią. W wyniku tych wydarzeń otworzyły się międzywymiarowe portale, przez które do rajskiego świata przedostały się potwory. Gracze muszą przywrócić dawny porządek.

Mechanika

Dissidia Final Fantasy: Opera Omnia nie jest klasyczną grą jRPG. Co prawda, podczas przygody odwiedzamy rozmaite lokacje znajdujące się na kilku kontynentach, ale ich eksploracja ogranicza się właściwie do klikania na zaznaczone punkty, dzięki czemu otwieramy skrzynie ze skarbami, włączamy scenki przerywnikowe oraz rozpoczynamy walkę.

Starcia są głównym elementem gameplayu. Potyczki rozgrywa się w systemie turowym. Gracze kierują niewielką drużyną postaci dysponujących unikalnymi mocami, symbolizowanymi specjalnymi ikonami wyświetlanymi na ekranie. Co ważne, podczas zabawy mamy jednego głównego podopiecznego i jego znajomych, ale przyjaciele towarzyszą nam podczas walki tylko przez trzy tury.

Jedną z atrakcji Dissidia Final Fantasy: Opera Omnia w wersji na platformę AND i iOS jest szeroki wachlarz postaci znanych z innych odsłon cyklu Final Fantasy. Podczas przygody spotykamy np. Bartza z Final Fantasy V, Clouda z Final Fantasy VII, Yunę z Final Fantasy X czy Ace’a z Final Fantasy Type-0.

Kwestie techniczne

Dissidia Final Fantasy: Opera Omnia to trójwymiarowa produkcja utrzymana w stylu klasycznym dla serii oraz japońskich gier RPG. Oznacza to, że podczas zabawy musimy mierzyć się np. z latającymi głowami, zwierzętami przypominającymi wilki czy syrenami.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Dissidia Final Fantasy: Opera Omnia: 12+

AND
iOS