Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePCPS2Wii
Okładka Disney Princess: Enchanted Journey (PC)
OkładkaDisney Princess: Enchanted Journey (PC)

Księżniczka: Bajkowa Podróż

Disney Princess: Enchanted Journey

Disney Princess: Enchanted Journey to pozycja przygotowana przede wszystkim z myślą o najmłodszych posiadaczach urządzeń do grania. Pozwala ona na spełnienie marzeń każdej dziewczynki – daje szansę na spotkanie z disney'owskimi księżniczkami.

Towarzyskie | filmy animowane

Księżniczka: Bajkowa Podróż Premiera

16paź2007

PS2

13lis2007

Wii

27lis2007

PC

producent: Papaya Studio wydawca: Disney Interactive Studios wydawca PL: CD Projekt S.A.

Disney Princess: Enchanted Journey to pozycja, przygotowana przede wszystkim z myślą o najmłodszych posiadaczach PeCetów oraz konsol PlayStation 2 i Wii. Pozwala ona na spełnienie marzeń każdej małej dziewczynki – daje szansę na spotkanie z disney'owskimi księżniczkami. W palecie zaimplementowanych postaci znajdują się następujące panny: Kopciuszek, Jasmina, Śnieżka, Bella, Ariel i Aurora.

Przystępując do zabawy użytkownik zupełnie od podstaw tworzy własną postać, określając jej imię i wygląd (kolor włosów, odcień cery, strój etc.). Następnie wraz z poszczególnymi klasycznymi bohaterkami wyrusza się na pełną przygód wyprawę, celem przywrócenia porządku w królestwie każdej księżniczki. Spotykając się z tytułowymi panienkami gracz poznaje ich unikalne historie i zwiedza zamieszkiwane przez nie krainy. Przemierzając kolejne lokacje spotyka się dobrze znane postaci, należące do disney’owskiego uniwersum (m.in. siedmiu krasnoludków i trzy dobre wróżki).

Zadania mające na celu naprawę krain, zamieszkiwanych przez księżniczki, wykonuje się w pojedynkę lub wspólnie z drugim graczem. Rzecz jasna poziom trudności poszczególnych problemów został dostosowany do wieku i umiejętności odbiorców niniejszej pozycji. Natomiast wirtualne interaktywne środowisko zaprojektowano tak, aby było całkowicie przystępne i przejrzyste dla dziecka.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,9 / 10 na podstawie 187 głosów czytelników.

Księżniczka: Bajkowa Podróż cena w dniu premiery: 79,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Księżniczka: Bajkowa Podróż

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Księżniczka: Bajkowa Podróż Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 128MB RAM
  • Windows 98/2000/XP
Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
PC
PS2
Wii