Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGNDS
Okładka Digimon World Championship (NDS)
OkładkaDigimon World Championship (NDS)

Digimon World Championship NDS

Połączenie strategii oraz japońskiego RPG-a. Wcielamy się w postać trenera, zajmując się wyłapywaniem tytułowych Digimonów oraz wystawianiem podległych sobie potworów w różnorakich turniejach.

RPG | manga i anime | Digimon | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Digimon World Championship Premiera NDS

26sierpnia2008

producent: Bandai Namco Entertainment wydawca: Bandai Namco Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Digimon World Championship jest połączeniem gry strategicznej oraz japońskiego RPG-a. Całość bazuje na marce Digimon, stanowiącej swego rodzaju odpowiednik popularnych Pokemonów. Opisywaną grę opracowano wyłącznie z myślą o użytkownikach konsoli Nintendo DS.

Fabuła omawianej produkcji nawiązuje do tytułowych turniejów, mających za zadanie wyłaniać najlepszych trenerów Digimonów. Gracz przejmuje kontrolę nad taką własną postacią, przystępując do serii zawodów. Na potrzeby kampanii dla pojedynczego gracza przygotowano około 50 turniejów o zróżnicowaniem poziomie trudności.

Uczestnictwo w zawodach możliwe staje się dopiero wtedy, gdy dysponuje się odpowiednio liczną i silną grupą potworów. W tym celu należy przemierzać wirtualny świat i wyłapywać Digimony. Za każdym razem mechanizm złapania potworka może wyglądać nieco inaczej i uwzględniać użycie broni, pułapek czy specjalnych umiejętności trenera.

Świat gry zamieszkiwany jest przez ponad 200 różnych Digimonów, wśród których znajdują się zarówno stworki doskonale znane fanom serii, jak i nowe kreatury, opracowane na potrzeby omawianej produkcji. Złapane Digimony należy umiejętnie szkolić, wykorzystując pokaźny zestaw akcji trenera. Ważną rolę odgrywa w tym przypadku zarówno rozwijanie ogólnych parametrów Digimonów, jak i wybieranie dla nich specjalizacji. Wyłącznie od decyzji gracza zależy czy podległe mu potwory mają wyróżniać się w działaniach o charakterze ofensywnym czy może preferować pozostawanie w defensywie.

Wygrane w kolejnych turniejach nie tylko podnoszą prestiż trenera, ale także pozwalają na pozyskiwanie cennych przedmiotów. Oprócz trybu fabularnego dla pojedynczego gracza Digimon World Championship zawiera także pełnoprawny multiplayer. W tym przypadku dwóch graczy może wystawiać do walk podległe sobie stworki celem wyłonienia lepszego trenera.

Oprawa wizualna Digimon World Championship prezentuje wysoki poziom wykonania. Sterowana postać w trakcie swych poszukiwań odwiedza wiele różnych stref klimatycznych wirtualnego świata, między innymi obszary pokryte śniegiem, rozległe pustynie czy gęste dżungle. Zmagania obserwowane są na dolnym ekranie konsoli, a akcja ukazywana jest w rzucie izometrycznym. Górny ekran jest zaś wykorzystywany między innymi do przedstawiania parametrów wybranych Digimonów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Digimon World Championship: Odpowiednia dla każdego wieku.