Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiNDS
Okładka Diddy Kong Racing DS (NDS)

Diddy Kong Racing DS NDS

Diddy Kong Racing DS od Nintendo to gra z gatunku wyścigów. Rywalizujemy głównie korzystając z gokartów, choć trafiają się także inne pojazdy.

Wyścigi | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Diddy Kong Racing DS (NDS)

producent: Rare

wydawca: Nintendo

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

5lutego2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Diddy Kong Racing DS od Nintendo to gra z gatunku wyścigów. Rywalizujemy głównie korzystając z gokartów, choć trafiają się także inne pojazdy. Fabuła kręci się wokół Wizpiga - szalonego kosmity, który przejął kontrolę nad wyspą i wszystkimi znajdującymi się na niej torami wyścigowymi. Zadaniem gracza jest odzyskanie wszystkich tras i pokonanie rezydujących na nich bossów.

Rozgrywka toczy się trochę w stylu Super Mario 64 DS: wędrujemy swobodnie po mapie z czterema drzwiami prowadzącymi do różnych światów. W każdym z nich musimy zająć czołowe miejsce na wszystkich czterech znajdujących się tam trasach, a następnie stoczyć pojedynek z władcą krainy. Jeśli nam się uda, wracamy do punktu wyjścia: po raz drugi rywalizujemy na tych samych torach tylko tym razem musimy kolekcjonować srebrne pieniążki, porozrzucane na drodze pojazdów. I znów stajemy do walki z bossem, tym razem trochę trudniejszym do pokonania. Na tym nie koniec, gdyż czeka nas jeszcze kolejne wyzwanie – zbieramy części amuletu. Po obowiązkowej rywalizacji z szefem krainy (znów trudniejszym), przechodzimy do Trophy Race.

Dla urozmaicenia rozgrywki autorzy dodali szereg gadżetów uatrakcyjniających zabawę. Mamy do czynienia z przedmiotami, ułatwiającymi nam pokonywanie tras (np. przyspieszacze), a także pozwalającymi atakować pojazdy rywali. Czasami przesiadamy się z gokartów na inne środki lokomocji np. poduszkowiec albo samolocik. Diddy Kong Racing oferuje także zabawę wieloosobową. W trybie Versus Mode, może ścigać się od dwóch do czterech graczy jednocześnie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Gry podobne do Diddy Kong Racing DS

Klasyfikacja PEGI Diddy Kong Racing DS

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Autorzy Banjo, Kameo i Viva Pinata sprzedali ponad sto milionów sztuk gier
Autorzy Banjo, Kameo i Viva Pinata sprzedali ponad sto milionów sztuk gier

wiadomość1 lipca 2008

Brytyjska firma Rare, autorzy takich gier jak Banjo-Kazooie, GoldenEye 007, Conker’s Bad Fur Day, Kameo: Elements of Power czy Viva Pinata, ogłosiła na swoich stronach internetowych, że od początku swego istnienia, tj. od 1985 roku sprzedało się sto milionów pudełek z charakterystycznym R w logo.

Diddy Kong Racing DS w drugiej połowie kwietnia
Diddy Kong Racing DS w drugiej połowie kwietnia

wiadomość26 lutego 2007

Od trzech tygodni Amerykanie mogą podziwiać uroki wyścigów Diddy Kong Racing DS, wydanych przez Nintendo z myślą o posiadaczach konsoli Dual Screen. Niebawem do swych kolegów z USA dołączą również pozostali entuzjaści grania na handheldach. Japoński koncern ujawnił bowiem, kiedy długo oczekiwany tytuł ze stajni Rare powędruje do rąk graczy na Starym Kontynencie.