Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiNDS
Okładka Diddy Kong Racing DS (NDS)
OkładkaDiddy Kong Racing DS (NDS)

Diddy Kong Racing DS NDS

Diddy Kong Racing DS od Nintendo to gra z gatunku wyścigów. Rywalizujemy głównie korzystając z gokartów, choć trafiają się także inne pojazdy.

Wyścigi | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Diddy Kong Racing DS Premiera NDS

5lutego2007

producent: Rare wydawca: Nintendo Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Diddy Kong Racing DS

Mario Kart DS

Crash Tag Team Racing

Ridge Racer DS

Diddy Kong Racing DS od Nintendo to gra z gatunku wyścigów. Rywalizujemy głównie korzystając z gokartów, choć trafiają się także inne pojazdy. Fabuła kręci się wokół Wizpiga - szalonego kosmity, który przejął kontrolę nad wyspą i wszystkimi znajdującymi się na niej torami wyścigowymi. Zadaniem gracza jest odzyskanie wszystkich tras i pokonanie rezydujących na nich bossów.

Rozgrywka toczy się trochę w stylu Super Mario 64 DS: wędrujemy swobodnie po mapie z czterema drzwiami prowadzącymi do różnych światów. W każdym z nich musimy zająć czołowe miejsce na wszystkich czterech znajdujących się tam trasach, a następnie stoczyć pojedynek z władcą krainy. Jeśli nam się uda, wracamy do punktu wyjścia: po raz drugi rywalizujemy na tych samych torach tylko tym razem musimy kolekcjonować srebrne pieniążki, porozrzucane na drodze pojazdów. I znów stajemy do walki z bossem, tym razem trochę trudniejszym do pokonania. Na tym nie koniec, gdyż czeka nas jeszcze kolejne wyzwanie – zbieramy części amuletu. Po obowiązkowej rywalizacji z szefem krainy (znów trudniejszym), przechodzimy do Trophy Race.

Dla urozmaicenia rozgrywki autorzy dodali szereg gadżetów uatrakcyjniających zabawę. Mamy do czynienia z przedmiotami, ułatwiającymi nam pokonywanie tras (np. przyspieszacze), a także pozwalającymi atakować pojazdy rywali. Czasami przesiadamy się z gokartów na inne środki lokomocji np. poduszkowiec albo samolocik. Diddy Kong Racing oferuje także zabawę wieloosobową. W trybie Versus Mode, może ścigać się od dwóch do czterech graczy jednocześnie.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Klasyfikacja PEGI Diddy Kong Racing DS

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.