Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Diamon Jones: Amulet of the World (PC)
OkładkaDiamon Jones: Amulet of the World (PC)

Diamon Jones: Amulet of the World PC

Przepełniona humorystycznymi akcentami przygodówka, w której wcielamy się w postać tytułowego zawadiaki. Wyruszamy na poszukiwania cennego artefaktu, odwiedzając między innymi Egipt, Wielką Brytanię oraz Tybet.

Przygodowe | point-and-click

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Diamon Jones: Amulet of the World Premiera PC

30września2008

producent: Litera wydawca: Game Factory Interactive

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Diamon Jones: Amulet of the World

The Secret of Monkey Island

Jack Keane

The Bad, The Ugly, and the Sober

Diamon Jones: Amulet of the World to klasycznie zrealizowana przygodówka typu point&click, w której gracz wciela się w postać tytułowego awanturnika, wyraźnie nawiązującego do postaci Indiany Jonesa. Za wydanie opisywanej gry odpowiedzialne jest rosyjskie Game Factory Interactive. Developerem jest zaś firma Litera, znana za sprawą innej przygodówki, a mianowicie The Bad, The Ugly, and the Sober.

Akcja rozgrywa się w latach trzydziestych XX wieku. Tytułowy zawadiaka wyrusza na poszukiwania jednego z najcenniejszych skarbów faraonów, a mianowicie Amuletu Świata. Główny bohater w trakcie swoich przygód odwiedza różne zakątki naszego globu (w sumie znajdują się tu 42 lokacje). Znaczna część zabawy toczy się w Egipcie, gdzie Diamon Jones zajmuje się badaniem piramid oraz odwiedza tereny wykopalisk, a dalej trafiamy m.in. do stolicy Wielkiej Brytanii czy owianego aurą tajemniczości Tybetu.

Zabawa ogranicza się w głównej mierze do konieczności podnoszenia oraz używania przedmiotów, dzięki którym Diamon Jones jest w stanie przybliżyć się do odnalezienia głównego skarbu. Nie brakuje też jednak bardziej złożonych zagadek logicznych, których w całej grze jest piętnaście. Tytułowy bohater na swojej drodze napotyka 25 różnych postaci, od których może pozyskać cenne wskazówki odnośnie lokalizacji amuletu. Zabawa przepełniona jest humorystycznymi akcentami, co w szczególności widać na przykładzie zabawnych komentarzy ze strony głównego bohatera oraz jego rozmówców.

Diamon Jones: Amulet of the World nie opiera się wyłącznie na konieczności szczegółowej eksploracji kolejnych plansz. Producent wzbogacił rozgrywkę sześcioma mini-grami zręcznościowymi. Dotyczą one między innymi sterowania dwupłatowcem. Akcja toczy się w dwuwymiarowym środowisku - gracz ma do czynienia z ręcznie rysowanymi tłami, choć widoczne na ekranie postaci są już trójwymiarowe. Duży nacisk położono na odwzorowane atmosfery lat trzydziestych, co widać zarówno na przykładzie napotykanych osób, jak i odwiedzanych w trakcie zabawy lokacji. Całość wzbogaca profesjonalny soundtrack, nawiązujący do melodii z tamtego okresu.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,2 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 2.5 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Diamon Jones: Amulet of the World: Odpowiednia dla każdego wieku.

Diamon Jones: Amulet of the World Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 4 Ti4200 lub lepsza)
  • Windows XP/Vista