Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Desperate Housewives: The Game (PC)

Gotowe na wszystko PC

Desperate Housewives: The Game

Desperate Housewives: The Game ze stajni Buena Vista Games to tytuł, powstały na podstawie bardzo popularnego, nagradzanego serialu telewizyjnego, którego polski tytuł brzmi Gotowe na wszystko.

Symulacje

PC Windows
Okładka Desperate Housewives: The Game (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

6października2006

1grudnia2006

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Desperate Housewives: The Game ze stajni Buena Vista Games to tytuł, powstały na podstawie bardzo popularnego, nagradzanego serialu telewizyjnego, którego polski tytuł brzmi Gotowe na wszystko. Gra jest po trosze symulatorem codziennego życia (model znany z The Sims), a po trosze przygodówką.

Wcielamy się w rolę bohaterki, która właśnie sprowadziła się na ulicę Wisteria Lane. Rozgrywka toczy się na dwóch płaszczyznach: z jednej strony możemy wieść normalne życie, integrować się z naszymi sąsiadami, odkrywać ich tajemnice i grzeszki lub nawiązywać przyjaźnie. Z drugiej strony możemy zająć się wątkiem towarzyszącej naszej osobie tajemnicy. Główna bohaterka dwadzieścia lat wcześniej miała wypadek samochodowy, po którym zapadła na amnezję. Wiele zdarzeń z przeszłości wymaga przypomnienia i wyjaśnienia...

W grze mamy do czynienia z wieloma elementami, właściwymi gatunkowi: personalizacja bohaterki, ustalanie wyglądu mieszkania, zarabianie pieniędzy (oprócz mężowskiej pensji gotówkę możemy wygrać w karty lub ukraść) i nawiązywanie kontaktów z sąsiadami. Jest również kilka możliwości mniej standardowych - twórcy gry dają nam szansę zagrania w pokera, dokonania włamania, kradzieży niektórych przedmiotów, a nawet zniszczenia ogródka nielubianej osoby. Może się również zdarzyć konieczność podjęcia decyzji, nie do końca zgodnej z naszym sumieniem (np. wkradnięcia się do czyjegoś mieszkania, a także umiejętnego kłamania kiedy zostaniemy przyłapani na gorącym uczynku).

Dla urozmaicenia rozgrywki autorzy wprowadzili kilka mini–gier. Nasza bohaterka może próbować swoich sił w gotowaniu (jeśli się postaramy dojdziemy do tytułu mistrza kuchni), albo wziąć udział w konkursie ogrodniczym. Mimo tego, że rozgrywka toczy się na niedużym terenie (tylko Wisteria Lane i centrum handlowe), atrakcji nie brakuje.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 906 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5.0 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,90 PLN

Gry podobne do Gotowe na wszystko

Klasyfikacja PEGI Gotowe na wszystko

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym.

Wymagania sprzętowe Gotowe na wszystko

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128MB (GeForce 3 lub lepsza)
  • 2.5 GB HDD
  • Windows XP SP2
Gotowe na wszystko - recenzja gry
Gotowe na wszystko - recenzja gry

Recenzja 20 października 2006, 14:03

Szerzej o kwestiach związanych z wchodzeniem w interakcje z innymi postaciami powiem nieco później. Na razie skupmy się na tych sprawach, które w bezpośredni sposób powiązane są z prowadzeniem życia na Wisteria Lane. Jak już wcześniej wspomniałem, wszystkie te elementy zostały w dość widoczny sposób ograniczone. Wymagającym graczom takie uproszczenia mogą przeszkadzać. W moim przekonaniu niektóre posunięcia producentów były słuszne, choć pewne elementy gry można było przygotować w ciekawszy sposób.