Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Department 42: The Mystery of the Nine (PC)

Departament 42: Tajemnica Dziewięciu PC

Department 42: The Mystery of the Nine

Departament 42: Tajemnica Dziewięciu to detektywistyczna przygodówka, wyprodukowana przez studio Frogwares. Gracz wciela się w rolę Alice Wright, agentki tajnej rządowej organizacji do przeciwdziałania zagrożeniu ze strony sił paranormalnych.

Przygodowe | ukryte przedmioty | casual | horror | 2D

PC Windows
Okładka Department 42: The Mystery of the Nine (PC)

producent: Frogwares

wydawca: Alawar

wydawca PL: Techland

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12lipca2009

18stycznia2010

pudełko PL

Departament 42: Tajemnica Dziewięciu to skierowana do odbiorców z rynku casuali detektywistyczna przygodówka z rodzaju HOG (Hidden Object Games). Gra jest dziełem studia Frogwares Games, znanego m.in. z serii Sherlock Holmes.

Fabuła skupia się wokół śledztwa prowadzonego przez Alice Wright, agentkę Departamentu 42, sekretnej rządowej agencji do przeciwdziałania zagrożeniu ze strony sił paranormalnych. Główna bohaterka otrzymała zadanie odnalezienia dziewięciu obdarzonych wielką mocą przedmiotów, które zniknęły w tajemniczych okolicznościach podczas pożaru rezydencji Grimestone. Wkrótce okazuje się, że w sprawę zamieszane są siły zła, a ludzkość stoi u progu koszmaru.

Jak przystało na grę HOG w klasycznej formule, podstawę rozgrywki stanowią scenerie ze sprytnie zakamuflowanymi przedmiotami, które należy odszukać przed upływem wyznaczonego limitu czasu. Zabawę urozmaicają wciągające mini-gierki o logiczno-zręcznościowym charakterze.

Twórcy zadbali, by poziom trudności nie był przesadnie wysoki, a jednocześnie wymagał od graczy skupienia i precyzji. Uporanie się z nastręczającymi problemów zagadkami ułatwia też prosty system podpowiedzi.

W warstwie audiowizualnej Departament 42: Tajemnica Dziewięciu nie odstaje od standardów casualowych przygodówek. Deweloperzy sięgnęli po sprawdzone rozwiązania, jak interfejs typu point'n'click oraz dwuwymiarowa grafika z ręcznie rysowanymi tłami oraz nieskomplikowanymi animacjami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Department 42: The Mystery of the Nine

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Departament 42: Tajemnica Dziewięciu

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 1.6 GHz, 1 GB RAM, karta graficzna 256 MB (GeForce 8600 lub lepsza), 500 MB HDD, Windows XP/Vista/7/8