Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Delta Force: Xtreme 2 (PC)
OkładkaDelta Force: Xtreme 2 (PC)

Delta Force: Xtreme 2 PC

Taktyczny FPS, w którym obejmujemy kontrolę nad jednym z członków elitarnego oddziału Delta. Gra oferuje dwie kampanie single player, 5 trybów dla wielu graczy, oraz czteroosobowy tryb kooperacji.

Akcji | FPP | współczesne konflikty | taktyczne | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Delta Force: Xtreme 2 Premiera PC

26maja2009

producent: Novalogic Inc. wydawca: Novalogic Inc. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Delta Force: Xtreme 2 jest kontynuacją dobrze znanej serii taktycznych FPSów, w której możemy wcielić się w członka elitarnego amerykańskiego oddziału. Przygotowaniem programu zajęli się twórcy poprzednich części - firma Novalogic.

Rozgrywka dla pojedynczego gracza podzielona została tu na dwie kampanie składające się łącznie z dziesięciu misji. Głównym atutem Delta Force: Xtreme 2,jest jednak multiplayer oferujący pięć najpopularniejszych trybów rozgrywki: Deathmatch, Team Deathmatch, Team King of the Hill, Capture the Flag i Flagball. Do wyboru mamy ponad czterdzieści map, wśród których znalazły się zarówno niewielkie, zwarte lokacje, jak i rozległe tereny idealnie nadające się do walki z wykorzystaniem pojazdów, przy tym w pojedynczej potyczce może wziąć udział aż do stu pięćdziesięciu graczy. Oczywiście znacznie lepsze efekty przynosi praca zespołowa niż samotna walka, a pomysłowość i taktyka są równie istotne co szybki refleks. Osoby preferujące zabawę w niewielkich zespołach zainteresuje zapewne tryb kooperacji, w którym wraz z maksymalnie trzema innymi graczami możemy przejść dziewięć misji podzielonych na dwie kampanie.

W Delta Force: Xtreme 2 mamy do dyspozycji ponad dwadzieścia istniejących w rzeczywistości broni oraz wiele różnego rodzaju pojazdów. Między innymi możemy pokierować helikopterami Black Hawk, łodziami, motocyklami, czołgami M1A1, a nawet skakać ze spadochronu.

Oprawa graficzna z pewnością nie jest zbyt szczegółowa, choć mapy są dość różnorodne – misje rozgrywają się w dziesięciu różnych lokacjach, a zabawę dodatkowo urozmaicają zaawansowane efekty pogodowe. Jeśli znudzą się nam dostępne plansze zawsze możemy skorzystać z edytora poziomów i stworzyć swoje własne misje. Posiadacze złotych kont NovaWorld mogą liczyć na dodatkowe przywileje, na przykład rozbudowane statystyki.

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena użytkowników: 6,1 / 10 na podstawie 491 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Delta Force: Xtreme 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Delta Force: Xtreme 2 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.6 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows XP SP2/Vista