Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2
Okładka Death by Degrees (PS2)

Death by Degrees PS2

Każdy miłośnik gier z serii "Tekken" powinien w mig skojarzyć nazwisko Williams, a jak dodamy do tego imię Nina to jesteśmy już domu. Panowie z Namco postanowili stworzyć odrębną grę z wyżej wymienioną panią w roli głównej.

Akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Death by Degrees (PS2)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

8lutego2005

Każdy miłośnik gier z serii „Tekken” powinien w mig skojarzyć nazwisko Williams, a jak dodamy do tego imię Nina to jesteśmy już domu. Panowie z Namco postanowili stworzyć odrębną grę z wyżej wymienioną panią w roli głównej. W „Death by Degrees” ujrzymy także młodszą siostrę Niny – Annę i obie, tak nieprawdopodobnie biegłe w sztukach walki, stają naprzeciwko siebie w śmiertelnej konfrontacji. Anna jest przywódczynią zbrodniczej organizacji o nazwie Kamieita, i tym samym stwarza bezdyskusyjne zagrożenie, w związku z czym należy ją czym prędzej wyeliminować, walcząc po drodze z kohortą przeróżnych wrogów.

Gracz oprócz śmiercionośnych ciosów może także skorzystać z szerokiego wachlarza dostępnych broni (miecze, pistolety, itp.). Z czasem zawodnik zdobywa coraz większe doświadczenie dzięki czemu uzyskuje dostęp do nowych technik destrukcji. W grze zaimplementowano wiele postaci znanych z „Tekkena”, do tego dochodzi ponad 140 różnych pomieszczeń do zbadania, warto także napomknąć o unikalnej możliwości zbierania odcisków palców naszych wrogów, dzięki którym można otworzyć niejedne drzwi.

W grze zastosowano także tzw. system „Krytyczne Uderzenie” umożliwiający prześwietlenie ciała wroga promieniami RTG, by móc zadać najbardziej śmiercionośny cios, po którym przeciwnik już na pewno nie podniesie się o własnych siłach.

„Death by Degrees” oferuje kilka trybów zabawy (np.: Story Mode, Anna Mode, Sniper Mode, Puzzle Mode), zaś akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (można atakować przeciwnika pod dowolnym kątem). Zasiadając do gry trzeba przygotować sobie zawczasu ponad dwadzieścia pełnych godzin na zabawę, gdyż tyle (minimum!) potrzeba, aby zakończyć pomyślnie rozgrywkę. Produkcja wcześniej znana była – jeszcze w fazach testów - pod tytułem: „Nina”.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena gry 7.8 / 10 na podstawie 59 ocen czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 239 PLN

Gry podobne do Death by Degrees

Klasyfikacja PEGI Death by Degrees

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.