Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Deal or No Deal: Secret Vault Games (PC)

Deal or No Deal: Secret Vault Games PC

Kolejna gra bazująca na popularnym teleturnieju, w Polsce znanym jako "Grasz czy nie grasz?". Nowością jest zawarcie 20 mini-gier, dzięki którym w alternatywny sposób możemy zawalczyć o zwycięstwo.

Logiczne | teleturnieje

PC Windows
Okładka Deal or No Deal: Secret Vault Games (PC)

wydawca: 2K Games

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

29listopada2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Deal or No Deal: Secret Vault Games jest kontynuacją wydanej pod koniec 2006 roku gry Deal or No Deal. Podobnie jak miało to miejsce w przypadku pierwszej części, opisywany produkt nawiązuje do popularnego teleturnieju, polskim widzom znanego pod nazwą „Grasz czy nie grasz?”. Warto jednocześnie nadmienić, iż gra bazuje na amerykańskiej edycji tego programu, emitowanej przez stację NBC i prowadzonej przez Howiego Mandela.

Ogólne zasady rozgrywki są bardzo zbliżone do formuły programu telewizyjnego. Wcielamy się więc w postać jednego z uczestników teleturnieju, dążąc do zdobycia głównej wygranej, czyli miliona dolarów. Zabawę rozpoczynamy od wyboru jednej z 26 walizek. W każdej z nich znajduje się inna kwota pieniędzy (z przedziału od jednego centa do miliona dolarów) - jaka, tego nie wiemy do samego końca programu. Przez cały czas trwania show targujemy się z bankierem o naszą walizkę, a także sukcesywnie eliminujemy z dalszej gry kolejne nessesery.

Jedna z głównych nowości zawartych w Secret Vault Games dotyczy możliwości grania według zmodyfikowanych zasad. Zamiast zajmować się tylko wybieraniem walizek i wysłuchiwaniem propozycji bankiera w studiu, możemy wkroczyć do tytułowego skarbca i wziąć udział w jednej z dwudziestu mini-gier. Są one bardzo zróżnicowane i mogą wymagać od nas wykazania się refleksem, dobrą pamięcią, czy umiejętnością kojarzenia faktów. Niekiedy jest też tak, iż zwycięstwo uzależnione jest wyłącznie od tego czy w danym momencie się nam poszczęści. Elementem wspólnym wszystkich gier jest obecność limitu czasowego. Ponadto na szali stawiamy posiadaną walizkę, tak więc w przypadku przegranej automatycznie tracimy wszystko.

Do rozgrywki możemy przystąpić w pojedynkę lub zaprosić do zabawy drugiego gracza. Oprawa wizualna Secret Vault Games nie doczekała się jakichś poważniejszych zmian. Duży nacisk położono na odwzorowanie elementów znanych z prawdziwego teleturnieju. Mowa to zarówno o wystroju studia, jak i widocznych na ekranie osobach (prowadzący, hostessy z walizkami).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 4 / 10 na podstawie 42 głosów czytelników.

Gry podobne do Deal or No Deal: Secret Vault Games

Wymagania wiekowe Deal or No Deal: Secret Vault Games

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Deal or No Deal: Secret Vault Games

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB (GeForce 3 Ti200 lub lepsza)
  • 500 MB HDD
  • Windows XP