Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Dead Sky (PC)

Dead Sky PC

Napakowana akcją strzelanina, w której walczymy z hordą zombie zarówno w trybie pojedynczym, jak i wieloosobowym. Gra łączy rozwiązania charakterystyczne dla gatunku tower defense oraz tytułów arcade rodem z lat 80. i 90. XX wieku.

Akcji | tower defense | zombie | widok izometryczny | survival | multiplayer | indie | kooperacja | strzelanki

PC Windows
Okładka Dead Sky (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

22listopada2013

Dead Sky to klasyczna strzelanina ukazana z lotu ptaka, którą zrealizował dwuosobowy zespół. Shorebound Studios opracowało wcześniej Spectraball: Extended Edition, remake debiutanckiego projektu studia Flashcube z 2008 roku.

Historia w Dead Sky nie odgrywa pierwszoplanowej roli, jest jedynie pretekstem do przeprowadzania rzezi na ekranie. Akcja przenosi nas do miejsca owładniętego chaosem, w którym wybuchła epidemia zamieniająca ludzi w nieumarłych. Naszym celem jest przeżycie tej swoistej apokalipsy, dotarcie do bezpiecznego schronu w ciągu dziewięciu następujących po sobie misji oraz poznanie prawdy o tajemniczym wirusie.

Tytuł jest napakowaną akcją strzelaniną w klimatach survival horroru, która opiera się po części na systemie tower defense, a po części na zwykłym wybijaniu wszystkiego, co nawinie się nam pod spluwę. Jest to specyficzny miks, w którym raz bronimy określonych obiektów przed hordą zombie, a innym razem oczyszczamy sobie drogę do wyznaczonego celu. Niezwykle pomocne okazuje się wyposażenie, składające się z przeszło 30 broni oraz dodatków w postaci pułapek, działek stacjonarnych czy barykad. Co więcej, dzięki wprowadzeniu systemu tworzenia przedmiotów możemy zwiększyć szansę na przetrwanie w tej apokalipsie zombie.

Dodatkową atrakcją są losowo generowani przeciwnicy, począwszy od łatwych do zabicia chodzących trupów, a skończywszy na potężnych bossach. Za sprawą tego elementu każdy etap stanowi nowe wyzwanie. Losowo pojawiają się również bronie, ulepszenia do umiejętności oraz power-upy, elementy charakterystyczne dla tego typu zręcznościowych strzelanin, czasowo zwiększające zdolności bohatera.

Prócz kampanii solo gra umożliwia sprawdzenie się w sieciowym trybie kooperacji dla maksymalnie czterech graczy. Zmagania wieloosobowe opierają się przede wszystkim na jak najdłuższym stawianiu oporu falom żywych trupów. Co więcej, swoje wyniki porównujemy z osiągnięciami innych graczy.

Grafika została wykonana w technologii cel-shadingu. Kreskówkowość oprawy wizualnej nie psuje jednak w żadnym stopniu dość ponurej atmosfery, jaką cechuje się tytuł.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 7.8 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Dead Sky

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Dead Sky

PC Windows

Rekomendowane: Core 2 Duo 2.0 GHz , 2 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 5600 lub lepsza), 2 GB HDD, Windows XP/Vista/7/8