Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Day Watch (PC)

Day Watch PC

Gdy nadchodzi noc, a mieszkańcy powoli zapadają w sen, ulice Moskwy stają się polem bitwy odwiecznych wrogów - sił Światła i Ciemności. Day Watch to "bliźniacza" pozycja do Night Watch, i podobnie jak wcześniejsze dzieło Nival Interactive stanowi mieszankę strategii i RPG.

RPG | książki | widok izometryczny | klasyczne RPG

PC Windows
Okładka Day Watch (PC)

producent: Nival

wydawca: Noviy Disk

wydawca PL: Wydawnictwo Bauer

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2listopada2006

15maja2007

pudełko PL

Gdy nadchodzi noc, a mieszkańcy powoli zapadają w sen, ulice Moskwy stają się polem bitwy odwiecznych wrogów - sił Światła i Ciemności. Jak na razie walka ta pozostaje w kruchej równowadze, rodzi się jednak pytanie, czy ewentualne zwycięstwo jednej ze stron przyniesie pokój czy też stanie się zaczątkiem nowej wojny? Day Watch to "bliźniacza" pozycja do Night Watch, i podobnie jak wcześniejsze dzieło Nival Interactive stanowi mieszankę strategii i RPG. Tym razem również sięgnięto po inspirację do powieści Siergieja Łukjanienko, Dniewnoj Dozor, a gracz ma okazję wcielić się w członka tytułowego Dziennego Patrolu.

Gra z pewnością przeznaczona jest dla wielbicieli mrocznych klimatów, wcielając się bowiem w jednego z Ciemnych, mówiąc potocznie, wszystkie chwyty są dozwolone. Możemy przykładowo "skorzystać" z nieświadomej niczego osoby, aby jej kosztem odzyskać nieco energii witalnej. Działasz po prostu według własnych, często amoralnych zasad, ale właśnie to czyni cię praktycznie niezwyciężonym. Jednym z głównych aspektów różniących Day Watch od Night Watch jest możliwość elastycznego dostosowywania prowadzonej postaci do wykonywanej misji. Przykładowo, jeśli zmienimy wygląd zewnętrzny głównej bohaterki - Anny (jej uczesanie, ubranie, wyposażenie, którego używa), zmianie ulegnie także reakcja bohaterów niezależnych, którzy się z nią zetkną. Dzięki temu, otwierają się przed nami nowe możliwości rozgrywki.

Akcja gry toczy się nie tylko na ulicach Moskwy ale przenosi nas także do USA czy Francji. Day Watch oferuje wciągające magiczne pojedynki z potężnymi przeciwnikami, nowe zdolności i umiejętności postaci (szczególnie pociągające są te możliwe do użycia w Zmroku). Ciekawostką są też tzw. kombo-inkantacje, do których wykonania potrzebna jest współpraca kilku Ciemnych. Nie trzeba chyba dodawać, iż tak rzucone czary są znacznie silniejsze od zaklęć "jednoosobowych". Dodatkowo po przejściu specjalnego rytuału Anna może zamieniać się w śmiertelnie groźnego Demona.

Twórcy gry zaimplementowali do swojego dzieła dynamiczny system zmian poziomu złożoności i trudności. Jego podstawowy poziom ustawiamy oczywiście na początku rozgrywki, jednak przed rozpoczęciem każdej misji mamy możliwość naniesienia poprawek. Przed każdą misją możemy także nająć dodatkowych pomocników, jednak powodzenie tego zależy od stopnia rozwoju naszej postaci oraz od wspomnianej wcześniej, aparycji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 6,7 / 10 na podstawie 139 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 10 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 14,90 PLN

Wymagania wiekowe Day Watch

16+

Day Watch - recenzja gry
Day Watch - recenzja gry

Recenzja 12 czerwca 2007, 15:05

Warto dodać, iż plansze nie są wykonane z tytanu, dlatego wszystkie chybione strzały, a także miotane zaklęciami postacie mogą uszkadzać otoczenie – niszczyć szyby, robić dziury w ścianach, rozrywać barierki etc. Jak na tak niski poziom grafiki, wygląda to całkiem efektownie, a co więcej może zostać później wykorzystane przez gracza. Takie choćby wybite okno witryny w sklepie może posłużyć za drogę ucieczki. Inny przykład? Proszę bardzo: przez dziurę w podłodze może spaść przeciwnik i trochę się połamać w kontakcie z kondygnacją poniżej.