Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Day of the Zombie (PC)

Day of the Zombie PC

Strzelanina z perspektywy pierwszej osoby w klimatach survival horroru. Akcja rozgrywa się na jednej z amerykańskich uczelni wyższych, na której aż roi się od śmiercionośnych zombie.

Akcji | FPP | zombie | FPS | multiplayer | strzelanki

PC Windows
Okładka Day of the Zombie (PC)

producent: Brainbox Games

wydawca: Groove Games

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

6marca2009

Day of the Zombie to niskobudżetowa gra akcji/FPS, w której anihilujemy hordy nieumarłych. Miejscem akcji jest rozległe osiedle akademickie przylegające do jednej z amerykańskich uczelni wyższych. Wybierając tryb rozgrywki dla pojedynczego gracza do ukończenia mamy czternaście rozbudowanych poziomów. Fabułę możemy poznawać z perspektywy jednej z trzech osób, między innymi studenta o imieniu Johnny, który próbuje uratować swoją dziewczynę Susan. Postępy w fabule obrazowane są w postaci krótkich scenek przerywnikowych przypominających kolejne karty komiksu.

Na naszej drodze stają nie tylko hordy nieumarłych, ale także specjalne oddziały wojska, wysłane do kampusu z zadaniem wyeliminowania wszystkich żywych istot. Do eksterminacji przeciwników wykorzystujemy broń palną (pistolety, karabiny szturmowe, shotguny), broń białą (m.in. kije baseballowe, łopaty i młotki), jak również koktajle Mołotowa i granaty.

Oprócz trybu dla pojedynczego gracza możemy również przystąpić do rozgrywek sieciowych. Multiplayer ma do zaoferowania czternaście plansz, a w sieciowych potyczkach może brać udział maksymalnie ośmiu graczy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-8  

Nośnik: 1 DVD

Ocena gry 6.7 / 10 na podstawie 70 ocen czytelników.

Gry podobne do Day of the Zombie

Wymagania wiekowe Day of the Zombie

16+

Wymagania sprzętowe Day of the Zombie

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 2 GHz, 256 MB RAM, karta grafiki 128MB (GeForce 5700 lub lepsza), 1.5 GB HDD, Windows 2000/XP/Vista