Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3X360
Okładka Data-Fly (PS3)

Data-Fly

Data-Fly jest grą akcji obfitującą w elementy typowe dla tzw. skradanek. Produkcją tegoż tytułu zajęło się chińskie studio developerskie ORiGO. Data-Fly jest pierwszą grą, nad którą prace rozpoczęła wymieniona wyżej firma.

Akcji | fantasy | skradanki

Okładka Data-Fly (PS3)

data premiery gry:

anulowana

PS3 X360
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Data-Fly jest grą akcji obfitującą w elementy typowe dla tzw. skradanek. Produkcją tegoż tytułu zajęło się chińskie studio developerskie ORiGO. Data-Fly jest pierwszą grą, nad którą prace rozpoczęła wymieniona wyżej firma.

W Data-Fly wcielamy się w postać niezwykłej kobiety, zwanej Data-Fly, żyjącej w przyszłości oraz będącej swego rodzaju hybrydą, czy też może androidem. Rozgrywka rozpoczyna się niemal na środku ogromnej pustyni, a naczelnym zadaniem jest odnalezienie i powstrzymanie kreatora głównej bohaterki – szalonego naukowca otoczonego armią sługusów, lubującego się w częstym zmienianiu otoczenia. Odnalezienie go jest bardzo trudne, więc autorzy zawczasu wyposażyli sterowaną przez gracza postać w szereg nowinek technicznych i umiejętność skradania się. I to właśnie ta umiejętność okazuje się niezwykle przydatna – w związku z przeważającymi siłami wroga należy unikać otwartych starć, decydując się na pozostawanie w ukryciu i atakowanie znienacka.

Data-Fly potrafi również zmieniać swą psychiczną formę (łatwiejsze wyszukiwanie wrogów, powiązane z możliwością używania różnych sposobów postrzegania świata – podobnie jak m.in. Sam Fisher w serii Splinter Cell) oraz kamuflaż, obejmujący możliwość przejęcia wyglądu, sposobu poruszania się i tonu głosu wyeliminowanego przed momentem przeciwnika. Najważniejszym rodzajem broni jest jednak tzw. „cielesne ostrze”. Data-Fly może korzystać z własnej energii życiowej, by manipulować nią i zmieniać w różnorakie formy. Zwiększanie zapasu energii odbywa się głównie poprzez zbieranie broni upuszczonej przez wrogie postaci.

Autorzy pokusili się o stworzenie oprawy graficznej godnej konsol nowej generacji. Klimatyczne lokacje aż kipią od nadmiaru pięknie wymodelowanych detali architektonicznych. Równie wspaniale prezentuje się oprawa audio z dźwiękiem w systemie przestrzennym.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 6,9 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Poznajcie Data-Fly

wiadomość15 grudnia 2005

Od jakiegoś czasu prowadzone są pracę nad Data-Fly, grą akcji obfitującą w elementy typowe dla tzw. skradanek. Produkcją tegoż tytułu zajmuje się studio developerskie ORiGO. Wczoraj zapoznaliśmy się z kilkoma nowymi informacjami na jej temat.

Origo Gaming Entertainment szykuje się na next-geny
Origo Gaming Entertainment szykuje się na next-geny

wiadomość25 października 2005

Bliżej nieznane (przynajmniej mi), chińskie studio developerskie, Origo Gaming Entertainment, szykuje dwie pozycje przeznaczone na konsole nowej generacji, Xbox 360 oraz PS3. Jak na razie większość szczegółów na temat gier jest jeszcze nie znana, wiadomo jednak, iż pierwsza z nich, The Embrace of Time reprezentować będzie gatunek RPG, druga natomiast, Data-Fly, zadowoli fanów akcji.

PS3
X360