Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS3
Okładka Dark Mist (PS3)

Dark Mist PS3

Wcielamy się w postać bogini Artemis i zajmujemy się eksploracją dwunastu lochów. Do pokonywania wrogów stosujemy łuki, bomby i potężne ataki specjalne.

RPG | TPP | fantasy | RPG akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 3
Okładka Dark Mist (PS3)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS3:

8listopada2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dark Mist to gra akcji, w której zadaniem gracza jest eksploracja lochów i eliminacja pojawiających się na ekranie wrogów. Produkt ten jest dziełem japońskiego studia developerskiego Game Republic, które posiadaczom konsoli PS3 powinno być znane za sprawą takich tytułów jak Folklore czy Genji: Days of the Blade. Dark Mist opracowano wyłącznie z myślą o klientach usługi PlayStation Network.

Gracz w trakcie zabawy wciela się w postać znanej z mitologii greckiej bogini Księżyca, czyli Artemis. Główna bohaterka wyrusza na niebezpieczną misję, której głównym założeniem jest pokonanie króla demonów. W tym celu Artemis musi zbadać dwanaście różnych lochów, likwidując napotykane na swojej drodze potwory.

Eliminacja wrogów możliwa staje się przede wszystkim dzięki wykorzystywaniu różnego rodzaju broni, ze szczególnym uwzględnieniem magicznych łuków. Oprócz tego Artemis może korzystać z równie skutecznych bomb oraz ataków specjalnych. W tym drugim przypadku możliwe staje się między innymi zesłanie na wrogów deszczu meteorytów czy zbiorowe porażenie ich prądem. Sterowanie może odbywać się na dwa sposoby – z wykorzystaniem gałek analogowych lub żyroskopowych funkcji kontrolera Sixaxis.

Jednym z głównych elementów odróżniających Dark Mist od innych gier z tego gatunku jest obecność tytułowej mgły, której zadaniem jest utrudnianie graczowi widoczności. Ponadto przechodząc przez tereny pokryte mgłą traci się na kilka chwil orientację.

Producent przygotował kilka różnych trybów zabawy. Oprócz standardowej kampanii dla pojedynczego gracza jest to między innymi Time Attack Mode, w którym dąży się do jak najszybszego zaliczania kolejnych poziomów. Przewidziano też opcję odblokowania wyższego poziomu trudności, gdzie na gracza czekają przede wszystkim potężniejsi bossowie.

Oprawa wizualna gry prezentuje stosunkowo wysoki poziom wykonania. Dark Mist dopasowano do wyświetlania grafiki w rozdzielczości 720p. Warto dodać, iż zmagania obserwowane są w rzucie izometrycznym.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 6.7 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dark Mist

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Dark Mist – nowa gra twórców Genji
Dark Mist – nowa gra twórców Genji

wiadomość5 listopada 2007

Znana ze stworzenia przygodowej gry akcji Genji firma Game Republic już wkrótce opublikuje w sieci swoją nową produkcję. Dark Mist, bo o niej mowa, wzbogaci ofertę usługi PlayStation Network. Tytuł, który zostanie wydany na PS3 pod szyldem koncernu Sony Computer Entertainment Japan, ukaże się w Internecie w najbliższy czwartek.