Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Dark Fall: The Journal (PC)
OkładkaDark Fall: The Journal (PC)

Dark Fall: The Journal PC

Tytuł zaliczany do gatunku klasycznych gier przygodowych z akcją widzianą z perspektywy pierwszej osoby i ze sterowaniem typu point-and-click.

Przygodowe | point-and-click | horror

Dark Fall: The Journal Premiera PC

7czerwca2002

producent: XXv Productions wydawca: Dreamcatcher / The Adventure Comp. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Dark Fall: The Journal

Syberia

Najdłuższa Podróż

Post Mortem

Dark Fall to tytuł zaliczany do gatunku klasycznych gier przygodowych z akcją widzianą z perspektywy pierwszej osoby i ze sterowaniem typu point-and-click. Jego powstanie zawdzięczamy mało znanemu do tej pory brytyjskiemu zespołowi programistycznemu XXV Productions. Fabuła gry zawiązuje się w chwili, gdy gracz jako główny bohater po powrocie do domu z pracy odsłuchuje tajemniczą i złowieszczą wiadomość od swojego brata, utalentowanego architekta, który odrestaurowywał starą stację Dowerton w malowniczej angielskiej miejscowości Dorset. Brat enigmatycznie i ze strachem w głosie wspomina o czymś, jakieś mocy, która jest w Dorset. Bohater zaniepokojony tym faktem, bez chwili wytchnienia wsiada do pociągu jadącego do owej miejscowości.

Po przybyciu na miejsce okazuje się, że cała okolica jest opuszczona, zarówno w tunelach kolejowych, na stacji, ani w niedaleko położonym hotelu nie ma nikogo żywego. Bohater zaintrygowany tym faktem próbuje dowiedzieć się, co się stało z mieszkańcami i jego bratem. Po niedługim czasie zdaje sobie również sprawę, iż mimo tego, że nikogo nie ma w pobliżu, nie jest sam w tym miejscu. Kolejne odkrycie przychodzi wraz ze znalezieniem starych zapisków i dokumentów. Okazuje się, że okolica kryje w sobie całą historię dziwnych zaginięć sięgającą stuleci. Nadszedł czas by odkryć tą zagadkę.

  • Akcja gry przewidziana na ponad 25 godzin rozgrywki. Szereg zagadek logicznych.
  • Ponad 40 lokacji, w których rozgrywają się wydarzenia.
  • Interesująca i wciągająca fabuła. Charakterystyczny klimat.
  • Trójwymiarowa grafika.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Dark Fall: The Journal

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Dark Fall: The Journal Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 300MHz
  • 64MB RAM
  • 8MB akcelerator 3D