Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Dark Fall: Storm Warning (PC)
OkładkaDark Fall: Storm Warning (PC)

Dark Fall: Storm Warning PC

Gra przygodowa typu point-and-click, w której zadaniem gracza jest rozwikłanie tajemnicy skrywanej przez ponad stuletnie molo. Na tym zapomnianym przez ludzi obiekcie w niewyjaśnionych okolicznościach ginęli ludzie, a swoją obecność wciąż manifestują tutaj astralne byty.

Przygodowe | FPP | horror | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dark Fall: Storm Warning Premiera PC

anulowana

producent: Darkling Room wydawca: Darkling Room Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Dark Fall: Storm Warning

Zaginięcie Ethana Cartera

Five Nights at Freddy's 4

The Park

Dark Fall: Storm Warning to gra przygodowa typu point-and-click, wzbogacona elementami horroru. Tytuł jest czwartą częścią popularnej serii stworzonej przez niezależne studio Darkling Room – autorów Dark Fall 3: Lost Souls oraz gier spod znaku Crown. Produkcja ukazała się na platformie PC.

Fabuła

W przeciwieństwie do wcześniejszych odsłon cyklu Dark Fall, akcja Storm Warning nie rozgrywa się na opuszczonej stacji kolejowej, lecz na zapomnianym przez ludzi molo. Gracz wciela się w ostatniego potomka rodziny Bazalgette’ów, który odziedziczył ów podupadły obiekt, zamknięty dla odwiedzających od marca 1988 roku. Po przybyciu na miejsce okazuje się, że ludzie nie bez powodu przestali korzystać z jego dobrodziejstw – nie dość, że słychać tutaj dochodzące znikąd hałasy, swoją obecność zaznaczają również byty z zaświatów. Jakby tego było mało, na kartach historii została zapisana seria zaginięć, rozpoczęta w 1894 roku. Na wyjaśnienie tajemnicy skrywanej przez to upiorne miejsce, wybudowane jeszcze w epoce edwardiańskiej, bohater otrzymuje jedną, krótką noc – sprawę utrudnia szalejący na morzu sztorm, któremu będąca w ruinie konstrukcja zdaje się stawiać opór w nienaturalny sposób.

Mechanika

W Dark Fall: Storm Warning na platformie PC akcja prezentowana jest z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Rozgrywka została oparta na eksploracji molo i przylegających do niego budynków wypełnionych przedmiotami mającymi zapewnić rozrywkę zwiedzającym je turystom. Ponadto, w poszukiwaniu reliktów przeszłości i odpowiedzi na nurtujące pytania przychodzi nam zapuścić się w głąb Morza Północnego. Istotnym elementem zabawy jest rozwiązywanie zagadek środowiskowych, z kolei w kontaktach z duchami nieodzowne okazuje się wykorzystanie rozmaitych gadżetów, znajdujących się na podorędziu protagonisty.

Kwestie techniczne

Mocną stronę Dark Fall: Storm Warning stanowi oprawa graficzna i warstwa dźwiękowa. Wrażenie robi przede wszystkim doskonale animowana woda oraz efekty towarzyszące opadom deszczu i błyskawicom. Całości dopełnia klimatyczna muzyka, która wespół z dźwiękami otoczenia buduje sugestywną, przyprawiającą o dreszcze atmosferę.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.3 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Dark Fall: Storm Warning: 16+