Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Dangerous Dave (PC)
OkładkaDangerous Dave (PC)

Dangerous Dave PC

Dangerous Dave to gra zręcznościowa, która pozwoli wcielić Ci się w rolę tytułowego bohatera.

Zręcznościowe

Dangerous Dave Premiera PC

11czerwca1990

producent: Gamer's Edge wydawca: SoftDisk Publishing

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Dangerous Dave

Superfrog

Rick Dangerous

Halloween Harry

Dangerous Dave to gra zręcznościowa, która pozwoli wcielić Ci się w rolę tytułowego bohatera. Głównym zadaniem, jakie program stawia przed użytkownikiem jest przedarcie się przez dziesięć skomplikowanych pod względem budowy poziomów i odzyskanie wszystkich klejnotów, zrabowanych niegdyś przez niebezpiecznego pirata Clyde’a.

W każdym z dziesięciu etapów należy odnaleźć złoty kielich, a następnie udać się do oznaczonego drzwiami wyjścia. O ile na początku zadanie nie stwarza większych problemów, tak później sytuacja robi się coraz bardziej skomplikowana. Chytrze umieszczone platformy, do których trudno doskoczyć, pułapki w postaci lawy oraz wody, a także stworki próbujące zabić Dave’a, nie ułatwiają zadania. W trakcie wędrówki przez kolejne poziomy kryjówki pirata możemy zbierać dodatkowe skarby, które zwiększają ogólny wynik punktowy. Gracz powinien cały czas mieć się na baczności, gdyż dysponuje ograniczoną liczbą „żyć”, a o fałszywy ruch nie jest tu trudno.

Na początku rozgrywki Dave potrafi jedynie skakać. W kolejnych poziomach można znaleźć użyteczne przedmioty: pistolet z nieograniczoną amunicją, służący do anihilacji zamieszkujących podziemia stworków oraz plecak odrzutowy z niewielką ilością paliwa, za pomocą którego możemy dostać się do niedostępnych normalnie korytarzy.

Gra została zaprojektowana przez Johna Romero, późniejszego współzałożyciela firmy id Software, który na początku lat dziewięćdziesiątych był związany ze studiem SoftDisk. Główny bohater tak przypadł do gustu słynnemu programiście, że postanowił on przygotować kolejne odsłony przygód Dave’a. Warto wspomnieć, że jest to jeden z niewielu tytułów na PC z tamtego okresu, który pozwalał na swobodną zmianę trybów graficznych (CGA/EGA/VGA) podczas gry.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 53 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Dangerous Dave: Odpowiednia dla każdego wieku.