Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Dangerous Dave in the Haunted Mansion (PC)

Dangerous Dave in the Haunted Mansion PC

Dangerous Dave in the Haunted Mansion to następczyni cyklu zapoczątkowanego przez Johna Romero, która została opracowana już po stworzeniu studia id Software.

Zręcznościowe

PC Windows
Okładka Dangerous Dave in the Haunted Mansion (PC)

producent: id Software

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12kwietnia1991

Dangerous Dave in the Haunted Mansion to następczyni cyklu zapoczątkowanego przez Johna Romero, która została opracowana już po stworzeniu studia id Software. W produkcji programu uczestniczyli wszyscy ówcześni członkowie firmy – Tom Hall, Adrian Carmack, John Carmack oraz pomysłodawca pierwowzoru.

Tym razem autorzy postanowili przygotować odmienny produkt, który z pierwowzorem łączy wyłącznie postać głównego bohatera. Twórcy zrezygnowali z konieczności poszukiwania skarbów, teraz pełnią one rolę bonusu zwiększającego wynik punktowy. Celem zmagań jest odnalezienie zaginionego brata Delberta. Wiąże się to z załatwieniem armii żywych trupów, która opanowała pewną willę oraz znajdujące się tuż pod nią podziemia. Akcja sprowadzona została do nieustannej wędrówki przez kolejne poziomy, połączonej z eksterminacją przeciwników oraz tzw. „bossów”.

Gra jest bardzo trudna. Dave wyposażony jest w strzelbę, z której może wystrzelić osiem pocisków. Po wyczerpaniu amunicji należy się zatrzymać i cierpliwie poczekać, aż nasz podopieczny napełni magazynek. Biorąc pod uwagę, że w trakcie zabawy jesteś nieustannie atakowany przez dużą liczbę wrogów, a w dodatku każdy kontakt z przeciwnikiem kończy się śmiercią głównego bohatera, należy nieustannie mieć się na baczności i kontrolować środek zagłady. Sprawy nie ułatwia również fakt, że niektórzy przeciwnicy mogą poruszać się po suficie. W tym wypadku Dave musi unieść broń do góry i strzelić pod odpowiednim kątem, co w ferworze walki nie jest takie proste.

W drugiej odsłonie cyklu Dangerous Dave studio id Software zrezygnowało z użycia trybu VGA. Gra oferuje więc oprawę wizualną w zaledwie szesnastu kolorach. Mimo to, program prezentuje się znacznie okazalej od swojego pierwowzoru. Składa się na to lepsza animacja bohaterów oraz zróżnicowane tła.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Dangerous Dave in the Haunted Mansion

Wymagania wiekowe Dangerous Dave in the Haunted Mansion

odpowiednia dla każdego wieku