Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS2Wii
Okładka Dancing with the Stars (PS2)

Dancing with the Stars

Elektroniczna wersja popularnego show, w Polsce znanego jako "Taniec z gwiazdami". Wcielamy się w postać jednego z uczestników, wykonując ruchy taneczne zgodnie z wyświetlanymi podpowiedziami.

Zręcznościowe

Okładka Dancing with the Stars (PS2)

producent: Zoë Mode

data premiery gry:

30paź2007

Wii

13lis2007

PS2

Dancing with the Stars jest elektroniczną wersją widowiska telewizyjnego, polskim widzom znanego jako „Taniec z gwiazdami”. Programy z tej grupy emitowane są w ponad dwudziestu różnych krajach świata. Omawiany produkt bazuje jednak na amerykańskiej wersji tego show. Jak można się łatwo domyślić, mamy tu do czynienia z grą taneczną, w której liczy się nie tylko refleks, ale również precyzja wykonywania kolejnych ruchów.

Z racji tego, iż gra ma do zaoferowania pełną licencję wspomnianego już wyżej programu, możemy liczyć na obecność doskonale znanych z tego show elementów. Mowa tu przede wszystkim o dokładnym odwzorowaniu studia oraz parkietu, na którym pary przystępują do walki o najwyższe laury. Zachowane zostały ogólne założenia programu telewizyjnego. W zawodach tanecznych biorą więc udział dwuosobowe drużyny, składające się z profesjonalnego tancerza (lub tancerki) oraz jednej z gwiazd showbusinessu.

Wybieramy pomiędzy byłymi uczestnikami amerykańskiej edycji Dancing with the Stars. Mowa tu między innymi o takich osobistościach jak Stacey Keibler, Shanna Moakler, Mario Lopez, czy Monique Coleman. Nasze występy oceniane są z kolei przech trzech sędziów. Są to Carrie Ann Inaba, Len Goodmand oraz Bruno Tonioli. Producent zadbał oczywiście o to żeby osoby te udzieliły nie tylko swoich wizerunków, ale także głosu.

Rozgrywka ma bardzo zbliżony przebieg do innych gier z tego gatunku. W wersji przeznaczonej na konsolę firmy Nintendo wykorzystujemy Wii-pilota, wykonując akcje zgodnie z wyświetlanymi podpowiedziami. W grze zawartych zostało kilkanaście różnych odmian tańca. Są to między innymi cza-cza, tango, walc, samba, rumba, czy fokstrot.

Zabawa może być prowadzona na kilku różnych poziomach trudności. Jest to uzależnione wyłącznie od osobistych preferencji. Ponadto początkujący gracze mogą skorzystać z oddzielnego trybu, służącego zaznajomieniu się z podstawami sterowania. Bawić możemy się w pojedynkę lub zaprosić do zabawy przyjaciół. W tym drugim przypadku zawarto dwa różne typy rozgrywek. Gracze mogą tworzyć jedną parę taneczną lub przejąć kontrolę nad gwiazdami z przeciwnych sobie duetów.

Oprawa wizualna Dancing with the Stars prezentuje stosunkowo wysoki poziom wykonania. Na ekranie widzimy ładnie animowanych i szczegółowo wykonanych tancerzy. W grze zawartych zostało 36 licencjonowanych piosenek, wykorzystywanych w trakcie zawodów. Lista ta obejmuje między innymi takie hity jak These Boots Are Made For Walking (Jessica Simpson), Bailamos (Enrique Iglesias), She’s A Lady (Tom Jones), czy The Final Countdown (Europe).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Dancing with the Stars

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Dancing with the Stars

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: karta pamięci 8MB, mata do tańczenia

Premiera gry Dancing with the Stars za osiem dni
Premiera gry Dancing with the Stars za osiem dni

wiadomość22 października 2007

Zaledwie kilka dni dzieli nas od premiery gry Dancing with the Stars (Taniec z gwiazdami), której produkcja finansowana jest przez koncern Activision. Program bazujący na popularnym i znanym również w naszym kraju widowisku telewizyjnym, trafi do amerykańskich sklepów 30-ego października bieżącego roku.

PS2
Wii