Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Cruise Ship Tycoon (PC)

Cruise Ship Tycoon PC

Cruise Ship Tycoon to wyprodukowana przez zespół deweloperski studia Cat Daddy Games strategia ekonomiczna. Gracz wciela się w kierownika luksusowego statku wycieczkowego, a jego zadaniem jest troska o bezpieczeństwo, komfort i zadowolenie pasażerów. Twórcy zadbali m.in.

Strategiczne | ekonomiczne

PC Windows
Okładka Cruise Ship Tycoon (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

27czerwca2003

Cruise Ship Tycoon, to gra stworzona przez zespół Cat Daddy Games (twórcy m.in. Civil War), w której obejmujemy kontrolę nad statkiem wypoczynkowo-turystycznym. Głównym zadaniem gracza jest zapewnienie pasażerom statku, którym przyjdzie mu dowodzić, wszelakich wygód tak, aby odbyty rejs był dla nich niezapomnianym przeżyciem. Bo przecież tylko zadowoleni i wypoczęci pasażerowie zagwarantują odpowiednio wysokie wpływy do naszej kasy, co z kolei otworzy przed nami nowe możliwości poszerzania naszego pływającego imperium o nowe atrakcje.

Musimy więc dbać o jak najwyższy standard i różnorodność oferowanych usług, odpowiednio dobierać ceny, a nawet dbać o odpowiedni dobór personelu obsługującego gości i zaspokajającego w miarę możliwości wszystkie ich zachcianki i fanaberie.

  • Trzy tryby zabawy: Challenge, Career oraz Open Play.
  • Osiem lokacji porozrzucanych po całym świecie, które można odwiedzić, np. Antarktyka, Alaska, Rosja, Meksyk, itd.
  • Cztery typy statków do wyboru, różniące się rozmiarem, ilością pokładów, itp.
  • Bogaty wybór różnego typu pomieszczeń, które można rozmieścić na poszczególnych pokładach statku: kilka rodzajów różniących się poziomem komfortu kajut, toalety, różnego rodzaju pomieszczenia dla załogi, bary, kasyna, restauracje, baseny, korty, boiska, i wiele innych.
  • Kilkanaście katastrof i nieprzewidzianych zdarzeń, które mogą przytrafić się naszemu statkowi podczas rejsu: zderzenie z górą lodową lub rafą, potwór morski, itp.
  • 70 unikalnych postaci, które mogą być naszymi pasażerami.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Gry podobne do Cruise Ship Tycoon

Klasyfikacja PEGI Cruise Ship Tycoon

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Cruise Ship Tycoon

PC Windows

Rekomendowane: Procesor Pentium III 500 MHz, 64MB RAM, karta grafiki 16 MB, 700 MB HDD

„Statek miłości” w wydaniu growym
„Statek miłości” w wydaniu growym

wiadomość8 czerwca 2003

Jeżeli zawsze marzyliście o wyruszeniu w malowniczy rejs po wodach mórz czy oceanów, ale choroba morska lub inne przeszkody utrudniały Wam zrealizowanie tego pragnienia, to z pomocą nadchodzi zespół Cat Daddy Games (twórcy m.in. Civil War: The Game). Otóż przygotowuje on grę o nazwie Cruise Ship Tycoon, w której obejmiemy kontrolę nad małą flotą statków wypoczynkowo-turystycznych i sprawimy, by każda żegluga była dla naszych klientów niezapomnianym przeżyciem.