Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS1
Okładka Critical Depth (PS1)
OkładkaCritical Depth (PS1)

Critical Depth PS1

Zręcznościowa produkcja oparta na założeniach znanych z samochodowych gier akcji. Tytuł pozwala pokierować wyposażonymi w różne uzbrojenie okrętami podwodnymi i wziąć udział w serii potyczek.

Akcji | okręty podwodne | pod wodą

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Critical Depth Premiera PS1

31października1997

producent: SingleTrac wydawca: GT Interactive

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Przygotowana przez studio SingleTrac zręcznościowa gra akcji, w której posiadacze konsoli przejmują kontrolę nad pojazdami podwodnymi i stają do walki o przetrwanie w toczących się w akwenach potyczkach. Produkcja jest bardzo podobna pod względem mechaniki do wcześniejszych hitów studia, dwóch odsłon Twisted Metal.

Fabuła

Niespodziewanie znika naukowiec Douglas McKragen, który prowadził podmorskie badania i wpadł na trop pięciu pochodzących nie z tego świata obiektów. Dwanaście organizacji wyrusza na miejsce, by ujarzmić nieznane moce i zrealizować konkretne plany. Wśród uczestników zażartej walki są agenci CIA, członkowie organizacji ekologicznej, rewolucjoniści, bracia z zakonu mrocznego bóstwa czy komuniści.

Mechanika

Każda z dostępnych do wyboru frakcji ma własny pojazd, charakteryzujący się unikalnymi cechami. Odróżnia je zachowanie pod wodą, szybkość, zwrotność, odporność na obrażenia oraz dostępne bronie specjalne. Specyficzny charakter toczonych starć sprawia, że walki różnią się od tych z samochodowych gier akcji i nie toczą tylko w jednym poziomie. Dodatkowo na planszach rozrzucone są rozmaite power-upy i dodatkowe bronie, które uczestnicy batalii mogą wykorzystywać do eliminacji oponentów. W ramach postępów w grze posiadacze PS1 muszą wygrywać kolejne potyczki na arenach, przy okazji realizując cele poboczne, za które mogą odblokować nowych bohaterów.

Tryby gry

Autorzy umożliwili zabawę dwóm graczom na podzielonym ekranie. Kompani mogą wzajemnie ukończyć tryb fabularny lub stanąć do walki przeciwko sobie w tradycyjnym deathmatchu. Dostępny jest również specjalny Battle Mode, gdzie celem jest nie eliminacja wszystkich innych maszyn na planszy, ale jak najszybsze zdobycie obiektów należących do obcej rasy.

Kwestie techniczne

Critical Depth to trójwymiarowa gra akcji, która utrzymana jest w nieco prześmiewczej, humorystycznej stylistyce. Potwierdzają to m.in. projekty pojazdów czy pretensjonalne motywy poszczególnych grup uczestniczących w konflikcie.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Critical Depth: 12+