Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Criminal Investigation Agents: Petrodollars (PC)

Criminal Investigation Agents: Petrodollars PC

Detektywistyczna przygodówka z rodzaju „ukryte przedmioty” (hidden objects game). Gracz wciela się w rolę detektyw Frances Keegan podążającej tropem podatkowego oszusta, który podejrzewany jest o zabójstwo jej kolegi.

Przygodowe | ukryte przedmioty | casual | detektywistyczne | 2D

PC Windows
Okładka Criminal Investigation Agents: Petrodollars (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

13lipca2012

Criminal Investigation Agents: Petrodollars to propozycja francuskiej firmy Anuman Interactive skierowana do miłośników detektywistycznych przygodówek. Produkcja należy do popularnego gatunku casualowych gier typu HOG (Hidden Objects Game).

Osią fabuły Criminal Investigation Agents: Petrodollars jest śledztwo w sprawie morderstwa funkcjonariusza rządowej agencji do zwalczania przestępczości podatkowej - Internal Revenue Service. Agentka Frances Keegan podejrzewa, że winę za śmierć jej kolegi ponosi Klaus Fredricks. Podążając tropem przestępcy, bohaterka odkrywa tajemnice świata finansowych malwersacji.

Rozgrywka polega głównie na rozwiązywaniu zadań typu „ukryte przedmioty”. Odwiedzając kolejne lokacje w grze gracz musi znaleźć obiekty sprytnie zakamuflowane na obfitujących w detale obrazkach. Zabawę urozmaicają proste mini-gry jak puzzle, przesuwane klocki czy układanki z rodzaju match-3.

Poziom trudności gry nie jest szczególnie wysoki. Mimo to twórcy zdecydowali się na wprowadzenie ułatwień. Mniej doświadczeni gracze mogą skorzystać m.in. z lupy, która pozwala spojrzeć na wybrany fragment obrazka w powiększeniu.

Od strony technicznej Criminal Investigation Agents: Petrodollars bazuje na rozwiązaniach z innych tego typu gier w dorobku firmy Anuman Interactive (np. Frankenstein: The Dismembered Bride oraz Secrets of the Vatican: The Holy Lance). Dwuwymiarowa grafika łączy ręcznie rysowane tła oraz proste animacje.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Criminal Investigation Agents: Petrodollars

Wymagania wiekowe Criminal Investigation Agents: Petrodollars

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Criminal Investigation Agents: Petrodollars

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8500 lub lepsza)
  • 150 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7