Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweSwitchXONEPC
Okładka Creepy Tale (Switch)
OkładkaCreepy Tale (Switch)

Creepy Tale

Creepy Tale to dwuwymiarowa gra platformowa z elementami przygodówki, inspirowana baśniami braci Grimm. Wciel się w młodego chłopaka, który wyrusza na ratunek swojemu bratu, schwytanemu w trakcie grzybobrania przez tajemnicze nieprzyjazne istoty.

Przygodowe | horror | 2D | elementy zręcznościowe | baśń | indie | side-scroll

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Creepy Tale Premiera

21lut2020

PC

10lip2020

Switch

28wrz2021

XONE

Gry podobne do Creepy Tale

Sally Face

Oxenfree

Dream Alone

Creepy Tale to krótka platformówka z elementami gry przygodowej, utrzymana w mrocznym klimacie, inspirowanym baśniami braci Grimm. Za jej produkcję odpowiada niezależne studio Creepy Brothers, które pierwotnie wypuściło ją na platformę Steam. W lipcu tego samego roku tytuł trafił również na konsolę Nintendo Switch. W tym przypadku jego wydaniem zajęła się polska firma No Gravity Games.

Fabuła

Jest późna jesień, gdy dwaj bracia postanawiają wybrać się do lasu na grzybobranie. Krocząc po osnutym mgłą terenie, dostrzegają nagle pięknego, świetlistego motyla. Postanawiają za nim pobiec, docierając w końcu do niewielkiej, drewnianej chatki. Stworzenie wlatuje do środka przez otwarte drzwi, a brat głównego bohatera bez wahania podąża za nim. Gdy tylko znika we wnętrzu, drzwi natychmiast się zatrzaskują. Zaglądając przez okno, protagonista z przerażeniem odkrywa, że jego brat został schwytany przez dwa upiorne stwory. Nie pozostaje mu nic innego, jak dostać się do środka i go uwolnić.

Mechanika

Creepy Tale to tytuł łączący w sobie elementy gry przygodowej oraz platformowej, stąd dużo w nim eksploracji, sekwencji zręcznościowych oraz różnego typu zadań i łamigłówek.

W trakcie swojej wyprawy główny bohater napotyka sporo często nieprzyjaznych mu istot. Przed niektórymi musi ukrywać się lub uciekać, inne znów unieszkodliwić z pomocą specjalnie przygotowanych mikstur. Część stworów okazuje się jednak niegroźna, a ich asysta może być nawet pomocna przy pokonywaniu określonych sekwencji rozgrywki.

Odwiedzając kolejne lokacje, gracz ma też możliwość kolekcjonowania przydatnych przedmiotów, które po zebraniu wyświetlają się u dołu ekranu. Niektóre służą do eliminowania pułapek, inne znów znajdują zastosowanie w trakcie rozwiązywania bardziej złożonych zadań. Pewne rzeczy można wykorzystać też kilkukrotnie, np. podczas pokonywania określonych przeszkód. W grze pojawiają się też interaktywne, fioletowe grzyby, które działają jak trampoliny, ułatwiając bohaterowi dostanie się na wyżej położone platformy.

Kwestie techniczne

Gra ta posiada dwuwymiarową oprawę graficzną, utrzymaną w oldskulowym, kreskówkowym stylu, a przedstawione w niej wydarzenia ukazane zostały w widoku side-scroll. Baśniowy klimat produkcji dodatkowo buduje dopasowana ścieżka dźwiękowa.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Creepy Tale: 12+

Creepy Tale Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GT 630 lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows 7/8/10 64-bit
PC
Switch
XONE