Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCX360PS3
Okładka Crazy Machines Elements (PC)
OkładkaCrazy Machines Elements (PC)

Mały Wynalazca: Szalone Maszyny

Crazy Machines Elements

Crazy Machines Elements to gra, w której gracze wcielają się w rolę wynalazcy konstruującego i przeprowadzającego eksperymenty w swoim podwórkowym laboratorium. Możemy wybrać kilka trybów rozgrywki w zależności od naszych umiejętności, m. in.

Logiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mały Wynalazca: Szalone Maszyny Premiera

25mar2011

PC

24sie2011

X360 PS3

producent: FAKT Software GmbH wydawca: dtp AG / Anaconda wydawca PL: Techland

Gry podobne do Mały Wynalazca: Szalone Maszyny

Chain Reaction

The Incredible Machine: Even More Contraptions

Create

Crazy Machines Elements to kolejna odsłona cyklu, będącego duchowym spadkobiercą tytułów takich jak Incredible Machine oraz Incredible Toons. Od momentu powstania, za serię odpowiada niezmiennie niemieckie studio FAKT Software. Opisywana tu wersja jest tak naprawdę konwersją gry Crazy Machines, wydanej w 2010 roku na konsolach domowych Nintendo Wii.

Podobnie jak w poprzednich odsłonach gracze wcielają się w wynalazcę, a zabawa polega na wykorzystywaniu różnorodnych maszyn oraz przedmiotów do tworzenia długich reakcji łańcuchowych. Mechanika gry bierze naturalnie pod uwagę istniejące w świecie rzeczywistym prawa fizyki, więc osiągnięcie wyznaczonych celów wymaga sporej dozy sprytu. Autorzy przygotowali trzy tryby zabawy. W głównym z nich – tzw. Puzzle Mode – znajdziemy sto poziomów z niekompletnymi maszynami, a naszym zadaniem będzie dokończenie ich konstrukcji. Rozgrywkę utrudnią nam dodatkowo stawiane przez grę wymagania, dotyczące np. wykorzystania jak najmniejszej liczby części, lub ukończenia zadania w określonym czasie. Twórcy zadbali o to by poziomy nie były liniowe, a każdy problem miał wiele możliwych rozwiązań.

Crazy Machines Elements posiada trójwymiarową grafikę utrzymaną w pełnym kolorów kreskówkowym stylu. Czas spędzony z grą można wydłużyć, korzystając z rozbudowanego edytora poziomów, za pomocą którego stworzymy własne, unikalne puzzle. Naszymi dokonaniami możemy dzielić się z innymi graczami za pośrednictwem sieci.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,4 / 10 na podstawie 37 głosów czytelników.

Mały Wynalazca: Szalone Maszyny cena w dniu premiery: 39,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Mały Wynalazca: Szalone Maszyny

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Mały Wynalazca: Szalone Maszyny Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium IV 2.4 GHz
  • 512 MB RAM (1 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepszy)
  • 400 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7
X360
PS3
PC