Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Crazy Machines 1.5: More Gizmos, Gadgets, & Whatchamacallits (PC)
OkładkaCrazy Machines 1.5: More Gizmos, Gadgets, & Whatchamacallits (PC)

Crazy Machines 1.5 PC

Crazy Machines 1.5: More Gizmos, Gadgets, & Whatchamacallits

Druga odsłona bestsellerowej niemieckiej serii logicznej Crazy Machines, przygotowana z myślą o szerokim rynku oraz dystrybucji cyfrowej.

Logiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Crazy Machines 1.5 Premiera PC

1marca2007

producent: FAKT Software GmbH wydawca: Viva Media Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Crazy Machines 1.5 to kolejna po Crazy Machines: The Wacky Contraption Game odsłona niezwykle popularnej niemieckiej serii logicznej, przygotowana z myślą o szerokim rynku i dystrybucji cyfrowej. Podobnie jak wszystkie części cyklu, gra została przygotowana przez studio FAKT Software. Nie jest ona jednak tytułem zupełnie nowym, gdyż na jej zawartość złożyły się zagadki pochodzące z gier wydanych w latach 2005-2006 i znanych w naszym kraju jako Nowości w Laboratorium oraz 101 Nowych Zagadek.

Jak wszystkie gry serii, Crazy Machines 1.5 twórczo wykorzystuje koncepcję maszyny Rube'a Goldberga, którą świat poznał za sprawą niecodziennych kreskówek tego amerykańskiego wynalazcy i rysownika. Przystępując do zabawy, otrzymujemy określone zadanie oraz z góry zdefiniowany zestaw części i przedmiotów, a naszym zadaniem jest skonstruowanie z nich wymyślnej machiny, która pomoże nam osiągnąć założony cel. Kluczem do sukcesu jest znajomość podstawowych praw fizyki oraz umiejętne wykorzystanie właściwości różnorodnych przedmiotów. Wśród nich znajdują się zarówno proste przedmioty, m.in. belki, rury, młotki, liny czy kółka zębate, jak i bardziej zaawansowane urządzenia: kotły parowe, generatory prądu czy programowalne zegary.

Crazy Machines 1.5 składa się w sumie z ponad 200 zagadek, podzielonych na dwie części. W pierwszej z nich (Nowości w Laboratorium) czynimy użytek z bardziej skomplikowanych przedmiotów, a poziom trudności poszczególnych zagadek jest zdecydowanie wyższy. Druga grupa puzzli (101 Nowych Zagadek) adresowana jest raczej do młodszego grona graczy i tworzymy w niej niezbyt skomplikowane konstrukcje, wykorzystując bardziej pospolity zestaw części.

W grze wykorzystano nie tylko zagadki, ale także tła i oprawę muzyczną z poprzednich, wydanych wyłącznie w Niemczech części serii. Na potrzeby kompilacji, autorzy dokonali jednak drobnych poprawek w silniku gry i interfejsie użytkownika oraz ulepszyli nieco oprawę graficzną tytułu. Nie zapomniano też o funkcjonalnym edytorze, za pomocą którego możemy sami zaprojektować własne plansze i zagadki.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Crazy Machines 1.5: Odpowiednia dla każdego wieku.

Crazy Machines 1.5 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 800 MHz
  • 128 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB (TNT 2 lub lepsza)
  • 100 MB HDD
  • Windows 2000/XP/Vista