Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Courier of the Crypts (PC)

Courier of the Crypts PC

Przygodowa gra akcji w staromodnej oprawie 2D. W grze wcielamy się w postać tytułowego kuriera, a naszym pierwszym zleceniem jest dostarczenie przesyłki do zamieszkującego rozległe i niebezpieczne lochy strażnika krypty.

Przygodowe | 2D | top-down | indie | przygodowe gry akcji

PC Windows
Okładka Courier of the Crypts (PC)

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

21maja2015

wczesny dostęp

18kwietnia2019

18kwietnia2019

Steam

Courier of the Crypts to wykonana w oldskulowej stylistyce, dwuwymiarowa przygodówka akcji, w której wcielamy się w tytułowego kuriera, a naszym zadaniem jest dostarczenie ważnego listu do strażnika mrocznej i niebezpiecznej krypty. Gra została opracowana przez jednoosobowe słoweńskie studio niezależne Emeberheart Games.

Bohater gry rozpoczyna właśnie etat w firmie kurierskiej Pony Delivery Service, lecz jego pierwsze zadanie nie jest tak proste, jak by się tego spodziewał. Musi bowiem dostarczyć przesyłkę adresowaną do strażnika krypty, zamieszkałego gdzieś w głębi rozległych, trzypoziomowych lochów. Zdeterminowany by wykonać zadanie, zapuszcza się w głąb pełnych tajemnic katakumb, aby przekonać się, że miejsce to pełne jest rozmaitych pułapek oraz ukrytych przejść, zaś jego główni mieszkańcy to zagubione dusze i groźni kultyści. Jedynym sojusznikiem naszego protagonisty jest magiczna pochodnia, która pozwala odnaleźć drogę i rozwiązać czekające na niego zagadki, a także zapewnia podstawową ochronę przed niebezpieczeństwem.

Rozgrywka podzielona jest na trzy etapy, odpowiadające trzem poziomom krypty i różniące się rodzajem napotykanych zagadek oraz przeciwników. Podczas eksploracji natkniemy się na szereg pułapek i ukrytych przejść, a także zagadek, w których rozwiązaniu nieocenioną pomocą okaże się nasza magiczna pochodnia, odsłaniająca niewidoczne gołym okiem sekrety. Równie ważną jej rolą jest możliwość odstraszania wrogów. W związku z tym za wszelką cenę nie wolno nam dopuścić do zgaśnięcia pochodni, gdyż bez jej pomocy pogrążymy się w całkowitej ciemności i nie będziemy w stanie ukończyć gry. Podczas zabawy znajdziemy także monety i skarby, które pozwolą na zakup rozmaitych bonusów (większa ilość zdrowia, wolniejszy czas wypalania się pochodni) oraz scrolle pełne wskazówek przydatnych w rozwiązywaniu zagadek i odnajdywaniu ukrytych komnat.

W Courier of the Crypts rozwój akcji obserwujemy w klasycznej perspektywie top-down, a ręcznie rysowana oprawa graficzna wykonana została w charakterystycznym pixel-artowym stylu, przypominającym gry rogue-like z końca lat 80-tych XX wieku. Zabawie towarzyszy nastrojowa ambientowa ścieżka dźwiękowa, wpasowująca się w klimat rozgrywki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Gry podobne do Courier of the Crypts

Wymagania wiekowe Courier of the Crypts

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Courier of the Crypts

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Pentium 4, 512 MB RAM, karta grafiki Intel HD lub lepsza, 400 MB HDD, Windows 7