Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka COPS 2170: The Power of Law (PC)

COPS 2170: The Power of Law PC

Mieszanka strategii czasu rzeczywistego i gry taktycznej, wzbogacona dodatkowo o elementy cRPG i osadzona w futurystycznym, cyberpunkowym świecie.

Strategiczne | cyberpunk | RTS | turowe | taktyczne

PC Windows
Okładka COPS 2170: The Power of Law (PC)

producent: GFI Russia

wydawca: Russobit-M

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

30kwietnia2004

Mieszanka strategii czasu rzeczywistego i gry taktycznej, wzbogacona dodatkowo o elementy cRPG i osadzona w futurystycznym, cyberpunkowym świecie. Głównym bohaterem jest tutaj Katrin, młoda i zdolna absolwentka akademii policyjnej. Dziewczyna, nazywana przez przyjaciół Kati, żyje właściwie w czarno białym świecie - wie, że stoi po stronie prawa i chciałaby, aby wszyscy ludzie byli szczęśliwi. W końcu zauważa jednak, że władza niekoniecznie zawsze musi mieć rację, a samo prawo może być używane do manipulowania ludźmi. Katrin zaczyna więc dążyć do poznania prawdy, a jej losy są ściśle powiązane z fabułą gry.

Oprócz Katrin w grze pojawia się jeszcze kilka innych postaci. Jest tutaj arogancki i niezbyt bystry Fitch, który najbardziej przydaje się w trakcie walki. Jest też stroniąca od przemocy i bardzo inteligenta Charlie, a także młody, ale już bardzo doświadczony oficer o imieniu Maxim. Czwórka głównych bohaterów spotyka ponadto często przedstawicieli różnych grup społecznych – m.in. gotowych na wszystko najemników, stojących po stronie prawa policjantów czy wyposażonych w implanty elitarnych agentów. Co ciekawe, postaci niezależne mogą różnie reagować na prowadzoną przez gracza drużynę – czasem zdecydują się na współpracę, innym razem wręcz przeciwnie. Dzięki temu można grać w Power of Law wiele razy, a rozgrywka za każdym razem będzie nieco inna.

Właściwie każda misja, którą trzeba w Power of Law ukończyć, to bitwa. Zdarzają się tutaj zarówno małe potyczki, gdzie walczy się o jedną ulicę, ale też wielkie bitwy, w których oprócz ludzi biorą też udział roboty, samochody i czołgi. Autorzy starali się urozmaicić każdą z misji, więc zazwyczaj można również zdecydować się na wykonanie zadań pobocznych. Zróżnicowane są również główne cele bitew – np. czasami drużyna ma aresztować jakąś wysoko postawioną postać, a innym razem kogoś chronić. W trakcie walki postaci korzystają z wielu różnych rodzajów broni, wśród których znajdują się m.in. pistolety, karabiny maszynowe i strzelby. W walce często biorą udział również wspomniane roboty – np. uzbrojony w ostrza “MRB”, przypominający ogromną pszczołę “Bee” czy mały i wyposażony w karabin maszynowy “Flea”.

Pod względem graficznym Power of Law, mimo iż utworzony przy pomocy nowego silnika, przypomina inne dzieło firmy MiST Land, a dokładniej grę Paradise Cracked. Akcja gry umieszczona jest w klimatach cyberpunkowych, więc mnóstwo tutaj świateł, neonów i cieni. Na uwagę zasługuje również dźwięk, bowiem twórcy starali się jak najlepiej dopasować go do rozgrywki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 CD

Ocena gry 5.5 / 10 na podstawie 28 ocen czytelników.

Gry podobne do COPS 2170: The Power of Law

Klasyfikacja PEGI COPS 2170: The Power of Law

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe COPS 2170: The Power of Law

PC Windows

Rekomendowane: Pentium IV 1.4 GHz, 256MB RAM, karta graficzna 64MB (GeForce3 lub lepsza), 700 MB HDD

Game Factory Interactive wchłonęło MiST land South

wiadomość11 sierpnia 2005

Przedstawiciele firmy Game Factory Interactive poinformowali o fakcie przejęcia studia MiST land South oraz wszelkich jego aktywów. Jednocześnie dotychczasowy prezes MiST, Witalij Szutow, objął w GFi stanowisko PC Development Director. Gracze mogą kojarzyć MiST z takimi tytułami jak Paradise Cracked czy COPS2170: The Power Of Law a obecnie studio pracuje nad WarFare i Jagged Alliance 3D.

Rok 2005 wreszcie pod znakiem cRPG? - część druga

wiadomość5 stycznia 2005

W poprzednim odcinku wraz z RPGDot zajmowaliśmy się największym produkcjami z gatunku komputerowych gier fabularnych. Dzisiejsza część jest zdominowana przez producentów europejskich, nie zabraknie również propozycji od developerów zza wschodniej granicy.

COPS 2170: The Power of Law w złocie

wiadomość12 grudnia 2004

Bardzo niewiele informacji napływało ostatnio z obozu MiST Land, twórców COPS 2170: The Power of Law. Z jednej strony było to ciut niepokojące, z drugiej pozwalało mieć nadzieję, iż developerzy chcąc jak najszybciej oddać grę w nasze ręce, nie zaprzątają sobie głów innymi sprawami. I rzeczywiście, sprawdziła się ta druga opcja - gra uzyskała złoty status i pojechała do tłoczni.