Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Construction Machines 2016 (PC)
OkładkaConstruction Machines 2016 (PC)

Construction Machines 2016 PC

Kolejny symulator cywilny z katalogu wydawniczego firmy PlayWay, stworzony przez studio Gamecask. Gracz wciela się w szefa firmy budowlanej, a jego zadaniem jest zadbanie o jej sukces finansowy.

Symulacje | budowlane | elementy strategiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Construction Machines 2016 Premiera PC

16kwietnia2015

pudełko PL

16kwietnia2015

producent: Noble Muffins wydawca: PlayWay wydawca PL: CDP Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Construction Machines 2016 to wydany na pecety symulator maszyn budowlanych. Grę opracowało studio Gamecask, a wydała firma PlayWay. Duet ten odpowiadał również za wszystkie poprzednie odsłony cyklu.

Zgodnie z typowymi tradycjami symulatorów cywilnych, autorzy nie silili się na opracowanie jakiejkolwiek składnej warstwy fabularnej. Otrzymujemy okazję wcielenia się w szefa firmy budowlanej i naszym zadaniem jest zadbanie o jej sukces finansowy. Tym samym musimy zarówno zajmować się zarządzaniem całym biznesem, jak i własnoręcznie wykonywać liczne prace związane z tą branżą.

Podczas zabawy gracz zdobywa kontrakty i za ich realizację otrzymuje pieniądze, które inwestuje w rozwój firmy oraz zakup nowych maszyn i ulepszanie już posiadanych. To z kolei pozwala podejmować się coraz ambitniejszych oraz bardziej dochodowych przedsięwzięć, jak również odblokowuje dostęp do nowych lokacji. W sumie na przejście czeka 30 misji o sporym zróżnicowaniu celów oraz metod ich realizacji.

Aspekt strategiczny urozmaica zabawę, ale sercem gry i miejscem, w którym spędzamy większość czasu, jest tryb symulacyjny. W nim zasiadamy w kokpitach licznych maszyn budowlanych i zajmujemy się m.in. burzeniem struktur, stawianiem budynków oraz naprawą obiektów. Autorzy umożliwili pokierowanie szerokim zestawem pojazdów, od zwykłych wywrotek i koparek, aż po olbrzymie dźwigi i żurawie. Podczas zabawy wykorzystujemy także liczne przydatne narzędzia, takie jak np. klucze, młoty, czy ładunki wybuchowe. Istotną rolę odgrywa także własnoręczne naprawianie i modyfikowanie maszyn. W sumie możemy zamontować w nich 40 ulepszeń.

Construction Machines 2016 oferuje potężny skok jakościowy w porównaniu z poprzednimi odsłonami cyklu. Autorzy przygotowali zupełnie nowy silnik graficzny, który może pochwalić się bardziej szczegółowymi lokacjami i maszynami. Ulepszenia nie ograniczają się tylko do poziomu detali. Nowy system fizyki zwiększa realizm rozgrywki i umożliwia dynamiczną destrukcję większości elementów otoczenia.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,5 / 10 na podstawie 33 głosów czytelników.

Construction Machines 2016 cena w dniu premiery: 49,90 PLN

Wymagania wiekowe Construction Machines 2016: Odpowiednia dla każdego wieku.

Construction Machines 2016 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3-2100 3.1 GHz/AMD Phenom II X3 2.8 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 9600 GT lub lepsza
  • 4 GB HDD
  • Windows XP