Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Caterpillar Construction Tycoon (PC)
OkładkaCaterpillar Construction Tycoon (PC)

Caterpillar Construction Tycoon PC

Caterpillar Construction Tycoon to oryginalna pod wieloma względami gra ekonomiczna, która pozwoli wcielić Ci się w rolę kontrahenta, zajmującego się wykonywaniem różnorakich obiektów budowlanych.

Strategiczne | ekonomiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Caterpillar Construction Tycoon Premiera PC

12października2005

producent: Gabriel Interactive wydawca: Activision Value Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Caterpillar Construction Tycoon

Demolish & Build 2018

Construction Simulator 2015

Symulator Budowy 2012

Caterpillar Construction Tycoon to oryginalna pod wieloma względami gra ekonomiczna, która pozwoli wcielić Ci się w rolę kontrahenta, zajmującego się wykonywaniem różnorakich obiektów budowlanych.

Program firmy Gabriel Entertainment został zaprojektowany we współpracy z koncernem Caterpillar, który na co dzień zajmuje się produkcją wysokiej jakości pojazdów, wykorzystywanych na budowach. Dzięki licencji potentata, gracz będzie mógł zobaczyć wirtualne odpowiedniki prawdziwych maszyn, m.in. buldożerów, koparek, śmieciarek i wywrotek. Jak w każdej grze ekonomicznej, tak i w Caterpillar Construction Tycoon będziemy musieli przede wszystkim zarabiać pieniądze, które pozwolą w dalszym rozwoju firmy. Fundusze zdobywamy wykonując kontrakty na całym świecie. Związane są one z budową rozmaitych obiektów (np. szpitale, lotniska) – tworząc je musimy zmieścić się nie tylko w przewidzianym budżecie, ale również w określonym z góry czasie.

Oprócz aspektów ekonomicznych związanych z zarządzaniem maszynami i dostępnymi środkami, zobaczymy w Caterpillar Construction Tycoon również wątek zręcznościowy. W każdym momencie rozgrywki możemy przenieść się do trybu operatora i samodzielnie pokierować np. buldożerem. Stawiane przed graczem w tym wariancie rozgrywki zadania, wymagają od nas nie tylko szybkości w podejmowaniu decyzji, ale przede wszystkim małpiej zręczności.

Program oferuje graczom trójwymiarową oprawę wizualną oraz przejrzysty interfejs użytkownika, pozwalający w łatwy sposób kontrolować maszyny na budowie. Oprócz tradycyjnej kampanii, w której zwiedzimy cały świat, istnieje również tzw. tryb wolny, gdzie możemy zaprojektować, a następnie zbudować dowolny budynek.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 7,7 / 10 na podstawie 155 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Caterpillar Construction Tycoon

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.