Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Construction Destruction (PC)
OkładkaConstruction Destruction (PC)

Construction Destruction PC

Dość nietypowa gra strategiczna, w której stajemy na czele firmy budowlanej.

Strategiczne | ekonomiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Construction Destruction Premiera PC

30sierpnia2003

producent: Gabriel Interactive wydawca: ValuSoft Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Dość nietypowa gra strategiczna, w której stajemy na czele firmy budowlanej. „Construction Destruction” pod wieloma względami przypomina tytuły z serii tycoon, gracz musi zdobywać nowe zlecenia, dbać o to, aby były wykonane w ustalonym czasie, a także umiejętnie gospodarować dostępnym budżetem i załogą. Na tym jednak zabawa się nie kończy, autorzy gry zaoferowali możliwość samodzielnego operowania maszynami znajdującymi się na placu budowy. Gracz może między innymi zasiąść za kierownicą dźwigu, który wykorzystuje się do przenoszenia ogromnych betonowych bloków, ciężarówki wywożącej ziemię i różnorakie odpady, tradycyjnej koparki czy maszyny załadowczej. Autorzy w sumie przygotowali siedem takich maszyn, przy czym niektóre z nich są dostępne dopiero w dalszej części gry.

Właściwa zabawa może rozgrywać się na dziewięciu typach map, które obejmują między innymi konstrukcję dróg, tradycyjnych budynków czy też fabryk. Nie oznacza to jednak, iż jesteśmy ograniczeni do stawiania nowych obiektów, bardzo często trzeba będzie coś zburzyć (np. opuszczony budynek) albo przebudować (np. most). Jeszcze przed rozpoczęciem właściwej gry warto zapoznać się z wbudowanym samouczkiem (Training Course), który pozwala zaznajomić się z podstawami rozgrywki. Obejmuje on widoczne na ekranie opisy oraz komentarze, które są wypowiadane przez profesjonalnego lektora. Esencją gry jest, jak to zwykło bywać w podobnych tytułach, tryb kariery, w którym gracz musi sobie poradzić z zarządzaniem firmą. W miarę rozwoju gry pojawiają się coraz trudniejsze zlecenia, które jednak w przypadku sukcesu zapewniają większe zyski. Trzeci z dostępnych trybów to Free Play, czyli wolna zabawa, w którym nie jesteśmy ograniczeni żadnymi celami. Gracz musi w dalszym ciągu dbać o kondycję prowadzonej firmy, ale może nią zarządzać w dowolny sposób.

Wszystkie czynności są prowadzone w trójwymiarowym otoczeniu. Warto też zaznaczyć, iż w przypadku operowania znajdującymi się na placu budowy maszynami możemy zdecydować się na jedną z kilku dostępnych kamer (jest widok od środka).

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 176 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Construction Destruction

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Construction Destruction Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • CPU AMD/Intel 700MHz
  • 128MB RAM
  • akcelerator 3D 32MB (GeForce 2 lub lepszy)
  • 300MB na hdd
  • Windows 98/ME/XP