Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Consortium Remastered (PC)
OkładkaConsortium Remastered (PC)

Consortium Remastered PC

Odświeżona wersja immersive sima z elementami FPS-a i RPG-a wydanego w 2014 r., w którym prowadzimy śledztwo na pokładzie futurystycznego statku powietrznego, starając się nie burzyć czwartej ściany. Consortium Remastered dostało m.in. ulepszoną grafikę i rozbudowaną rozgrywkę.

Akcji | FPP | science fiction | elementy RPG | elementy przygodowe | reedycje/remastery/remaki | indie | immersive sim

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Consortium Remastered Premiera PC

21maja2024

Steam

21maja2024

producent: Interdimensional Games wydawca: Interdimensional Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Consortium Remastered

Prey

System Shock

Corpus Edax

Consortium Remastered jest odświeżoną wersją wydanej w 2014 roku gry Consortium, czyli immersive sima łączącego elementy FPS-a i RPG-a, utrzymanego w klimatach kryminalnego thrillera science fiction. Produkcja została opracowana przez autorów pierwowzoru – kanadyjskie studio Interdimensional Games.

Fabuła

Akcję gry Consortium: Remastered osadzono na alternatywnej Ziemi w 2042 roku, gdy oficjalnie ludzkość ma już za sobą największe z trapiących ją problemów. W trakcie rozgrywki wcielamy się w Bishopa Six – agenta tytułowego Consortium, a zarazem członka załogi statku powietrznego C-3800-D „Zenlil”. Gdy na pokładzie jednostki dochodzi do morderstwa, protagonista rozpoczyna śledztwo i trafia na ślad spisku, wplątując się w intrygę potężnego kalibru.

To, jak potoczy się jego dochodzenie, a także przyszłość samego Bishopa w dużej mierze zależą od podejmowanych przez nas decyzji. Co ciekawe, te ostatnie są o tyle trudne, że kontrolę nad bohaterem przejmujemy niejako zza czwartej ściany, lądując w samym środku nieznanego nam miejsca w nieznanej rzeczywistości, otoczeni obcymi ludźmi, którzy byli w różnych relacjach z Bishopem, zanim wdarliśmy się do jego świadomości..

Remaster otrzymał zupełnie nowe zakończenie, przygotowane w oparciu o analizę informacji zwrotnych dotyczących poczynań graczy w pierwowzorze.

Gameplay

W Consortium Remastered akcję oglądamy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Podczas rozgrywki przemierzamy pokład statku i prowadzimy rozmowy z członkami jego załogi, z których każdy ma indywidualną osobowość. W miarę postępów stopniowo dowiadujemy się o nich coraz więcej, a także odkrywamy ich wzajemne powiązania oraz potencjalne związki z badaną przez nas sprawą.

Produkcja często zmusza nas do podejmowania trudnych decyzji rzutujących na dalszy przebieg opowieści. Ponadto napotykane problemy możemy tu rozwiązywać na różne sposoby, z których pierwszym jest całkowite zdanie się na dyplomację i nasze zdolności krasomówcze. W remasterze zaimplementowano opcjonalny system VOICE, który pozwala nam wybierać kwestie dialogowe przy pomocy własnego głosu.

Drugim sposobem na uporanie się z problemami jest rozwiązanie siłowe. Tytuł oddaje nam do dyspozycji szeroki wachlarz broni palnej, pancerzy oraz rozmaitych wspomagaczy, a wrogo nastawione postacie dopaswoują swoje zachowanie do naszych poczynań na polu walki, stosując różnorodne manewry taktyczne. Przy tym gra pozwala nam zarówno na angażowanie się w otwarte starcia, jak i działanie po cichu, przemykanie za plecami przeciwników i eliminowanie ich z zaskoczenia.

Dla graczy lubiących „rozwałkę” przygotowano tryb wirtualnego trenera (VT), w którym można sprawdzić się w rozmaitych bojowych scenariuszach. Oprócz tego możemy wzbogacić go o własne wyzwania przy pomocy wbudowanego edytora poziomów i podzielić się nimi ze społecznością.

Chętni na zanurzenie się w uniwersum gry mogą natomiast przejrzeć obszerną bazę danych zawierającą około 250 dokumentów (pokroju raportów z misji, artykułów informacyjnych czy blogów). Dodatkowym urozmaiceniem jest minigra zatytułowana Zenlil Defence.

Kwestie techniczne

W porównaniu z pierwowzorem Consortium Remastered może pochwalić się lekko ulepszoną grafiką (aczkolwiek utrzymaną w tej samej, lekko przerysowanej stylistyce), co jest zasługą przejścia na nowy silnik.

Ostatnia modyfikacja 21 maja 2024

Tryb gry: single player  

Consortium Remastered cena w dniu premiery: 67,99 PLN

Wymagania wiekowe Consortium Remastered: 16+

Consortium Remastered Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-3570K 3.4 GHz / AMD FX-8350 4 GHz
  • karta grafiki 512 MB GeForce 9600 GT / 1 GB Radeon HD 6450 lub lepsza
  • 3 GB HDD
  • Windows 7/8/10 64-bit
  • Zalecane:
  • Intel Core i5-1135G7 4.2 GHz / AMD Ryzen 5 4500U 3.6 GHz
  • karta grafiki 6 GB GeForce GTX 1060 / 8 GB Radeon RX 580 lub lepsza
  • 3 GB HDD
  • Windows 10 64-bit