Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Conscript (PC)
OkładkaConscript (PC)

Conscript PC

Survival horror utrzymany w duchu pierwszych części serii Silent Hill i Resident Evil. Conscript zabiera nas na front I wojny światowej, gdzie jako żołnierz imieniem Andre walczymy o przetrwanie, szukając zaginionego brata.

Przygodowe | I wojna światowa | survival horror | horror | 2D | crowdfunding | indie | przygodowe gry akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Conscript Premiera PC

2022

Steam

2022

producent: Catchweight Studio wydawca: Catchweight Studio Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do Conscript

Darkwood

Project Zomboid

2Dark

Conscript jest survival horrorem utrzymanym w duchu pierwszych części serii Silent Hill i Resident Evil. Odpowiedzialne za ten tytuł niezależne studio Catchweight przygotowało więc produkcję, w której atmosfera grozy miesza się z zagadkami rodem z gier przygodowych i logicznych oraz wartką akcją.

Fabuła

Akcja gry Conscript toczy się w 1916 roku podczas Bitwy pod Verdun, a dokładnie – obrony fortu de Vaux przed napierającymi wojskami niemieckimi. Głównym bohaterem gry jest Andre, który trafił do francuskiej armii w towarzystwie swojego brata – Pierre'a. Podczas jednego z ataków nieprzyjaciela protagonista stracił przytomność, a gdy ją odzyskał, zauważył, że wszyscy członkowie jego oddziału (a co za tym idzie – również jego brat) zostali zabici lub zaginęli. Andre postanawia ruszyć na ratunek Pierre’owi i pozostałym przy życiu sojusznikom.

Mechanika

W Conscript akcję ukazano z lotu ptaka. Przemierzając rozbudowane lokacje, wśród których znajdziemy pełne błota okopy, spustoszone miasto, posępne podziemia, fort oraz tak zwaną ziemię niczyją, realizujemy zadania popychające do przodu fabułę. Ponadto rozwiązujemy różnorodne zagadki polegające m.in. na manipulacji elementami otoczenia (niektórym możemy przyglądać się z bliska) lub na poszukiwaniu określonych przedmiotów, zyskując dzięki temu dostęp do zablokowanych fragmentów poziomów. Oprócz tego w trakcie rozgrywki stawiamy czoła przeciwnikom, wśród których znajdziemy zarówno żołnierzy nieprzyjaciela, jak i przerażające wytwory wyobraźni protagonisty.

Oponentów eliminujemy, robiąc użytek z broni palnej lub białej. Pistolety, strzelby i karabiny wymagają amunicji (której nigdy nie mamy za dużo), a rany odniesione na polu walki – lekarstw. Sprawę komplikuje fakt, że dysponujemy ograniczonym miejscem na zasoby, przez co musimy nieustannie żonglować zebranymi przedmiotami, zastanawiając się, które powinniśmy zachować przy sobie, a których musimy się pozbyć.

Co ciekawe, pomimo że otrzymujemy możliwość zapisywania gry w dowolnym momencie, równie dobrze możemy zdecydować się na utrudnienie w postaci save’owania wyłącznie w specjalnie przygotowanych pomieszczeniach.

Kwestie techniczne

Pixelartową grafikę gry Conscript utrzymano w posępnej stylistyce. Oszczędne oświetlenie i „brudna” kolorystyka skutecznie budują ponurą atmosferę, którą potęguje mroczny soundtrack.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Conscript: 18+

Conscript Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560 lub lepsza
  • 125 MB HDD
  • Windows 7