Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Confrontation: Peace Enforcement (PC)
OkładkaConfrontation: Peace Enforcement (PC)

Confrontation: Peace Enforcement PC

Strategia czasu rzeczywistego nawiązująca do konfliktu zbrojnego między Gruzją a Rosją z 2008 roku. Twórcy rozbudowali ten prawdziwy scenariusz i pokusili się o alternatywne zakończenie – decyduje o nim gracz i jego umiejętności przywódcze.

Strategiczne | RTS | współczesne konflikty

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Confrontation: Peace Enforcement Premiera PC

12grudnia2008

producent: Red Ice Software wydawca: Russobit-M Strona oficjalna

rosyjskarosyjska

Gry podobne do Confrontation: Peace Enforcement

Blitzkrieg

Sudden Strike 2

Cold War: Conflicts

Confrontation: Peace Enforcement to kolejna gra z cyklu strategii czasu rzeczywistego (Cold War: Conflicts, Gulf War) wydawanych na terytoriach rosyjskojęzycznych przez firmę (Russobit-M). Projekt nawiązuje do niedawno zakończonego konfliktu zbrojnego pomiędzy Gruzją a Rosją.

Fabuła gry opiera się na faktach nam znanych: w nocy z 7 na 8 sierpnia 2008 roku, Gruzja rozpoczęła zbrojne „przywracanie konstytucyjnego porządku” w Osetii Południowej. Posunięcia te nie pozostały bez echa – w odpowiedzi na atak do Osetii wkroczyły również wojska rosyjskie, oficjalnie - z pomocą Osetyjczykom. Walki trwały 5 dni – do 12 sierpnia, kiedy to tytułowa operacja zmuszania do pokoju została zawieszona, jak oświadczył prezydent Rosji, Dmitrij Miedwiediew.

W Confrontation: Peace Enforcement wojska biorące udział w opisanym konflikcie zostały rozmieszczone praktycznie tak, jak to miało miejsce w rzeczywistości. Cała reszta jest już czystą fikcją – to gracz decyduje o dalszych losach konfliktu. Gruzja przedstawiona w grze otrzymuje pomoc od sił zachodnich, a jej prezydent, Micheil Saakaszwili, podejmuje decyzję o przeprowadzeniu operacji wojskowej, której celem jest odzyskanie kontroli nad terytoriami Osetii południowej oraz Abchazji. W hipotetycznej wojnie dużą rolę odgrywa Polska, która jako przedstawiciel NATO, wraz z Ukrainą, blokuje rosyjską flotę czarnomorską stacjonującą w Sewastopolu.

Graficznie Confrontation: Peace Enforcement może nie powala na kolana, korzystając z silnika podobnego do zastosowanych w produkcjach spod znaku Sudden Strike, jednak wizualnie scenariusze rozgrywane za dnia oraz nocą, efekty wybuchów czy jednostki walczących armii stoją na przyzwoitym poziomie. Na wspomnienie zasługą też wiernie odwzorowane tereny Europy oraz północnego Kaukazu, gdzie toczą się walki. W trakcie rozgrywki, oprócz „klasycznego” prowadzenia bitew, można także skorzystać z systemów dalekiego wykrywania czy ABM (zwalczanie międzykontynentalnych pocisków balistycznych). Z pomocą przychodzą również bezpilotowe aparaty latające czy korwety wyposażone w rakiety przeciwokrętowe – Malachit, Harpoon oraz Tomahawk.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 3,7 / 10 na podstawie 149 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Confrontation: Peace Enforcement: Odpowiednia dla każdego wieku.

Confrontation: Peace Enforcement Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 800 MHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 16 MB (GeForce 256 lub lepsza)
  • 340 MB HDD
  • Windows 98/Me/2000/XP