Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Commandos: Antologia (PC)
OkładkaCommandos: Antologia (PC)

Commandos: Antologia PC

Kompletne wydanie trzech pierwszych części popularnego cyklu Commandos, wykreowanego przez ekipę hiszpańskiego Pyro Studios.

Strategiczne | II wojna światowa | taktyczne

Commandos: Antologia Premiera PC

19maja2006

pudełko PL

19maja2006

producent: Pyro Studios wydawca: Square Enix / Eidos wydawca PL: Cenega S.A.

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Specjalna edycja serii gier Commandos, w skład której wchodzą: Commandos: Za linią wroga, Commandos: Zadania Specjalne, Commandos 2: Ludzie odwagi oraz Commandos 3: Kierunek Berlin.

Commandos: Za linią wroga to taktyczna gra akcji rozgrywana w czasie rzeczywistym. Gra umiejscowiona jest w realiach II Wojny Światowej gdzie grupa komandosów, prowadzona przez gracza, ma do wykonania szereg trudnych misji za linią frontu. Powodzenie każdej z misji może zależeć od dokładnie przemyślanej strategii, zaplanowania każdego działania oraz zsynchronizowania poczynań swoich ludzi przy ataku na wroga. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Commandos: Zadania Specjalne to dodatek do gry Commandos: Za linią wroga. Tym razem do wykonania jest osiem niebezpiecznych misji. Gra umożliwia wybranie poziomu trudności pozwalającej na dobrą zabawę zarówno doświadczonym jak i początkującym graczom. Jako dowódca małego oddziału komandosów będziesz działał głęboko na obszarze zajmowanym przez wroga. Producent przygotował wiele nowych zadań do wykonania ze zróżnicowanymi celami misji. Nowe budynki, pojazdy i bronie znacznie poszerzają możliwości pierwowzoru, zapewniając następne godziny dobrej zabawy. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Commandos 2: Ludzie odwagi to gra strategiczno-taktyczna, będąca kontynuacją niewątpliwego przeboju z 1998r – Commandos: Behind Enemy Lines. Ponownie przejmujemy kontrolę nad oddziałem świetnie wyszkolonych żołnierzy i musimy wykonać szereg misji na tyłach wroga. Każdy z komandosów (tym razem mogą to być: Zielony Beret, saper, szpieg, Natasha, snajper, nurek, kierowca i pies!) posiada odmienne, ale wzajemnie uzupełniające się umiejętności, dlatego też jedynie skoordynowane współdziałanie całego zespołu może doprowadzić do pomyślnego zakończenia postawionych przed graczem zadań. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Commandos 3: Kierunek Berlin to kolejna odsłona taktycznej strategii osadzonej w realiach II Wojny Światowej. W ponad 20 misjach, podzielonych na cztery kampanie (Londyn – kampania treningowa, Normandia, Francja i Niemcy, Stalingrad) do wykonania czekają najróżniejsze misje – zarówno znane z poprzednich części zadania typu „znajdź i zniszcz” jak i zupełnie nowe, tj. obrona alianckiego generała przed nalotem spadochroniarzy, napad na niemiecki konwój, zorganizowanie ataku wraz z francuskim ruchem oporu na niemiecki garnizon czy zdobycie pociągu pełnego nazistów podczas jego drogi z Francji do Niemiec. Zupełnej zmianie uległa struktura misji, teraz mapy podzielone są na mniejsze kawałki i dopiero po przejściu jednego dostajemy się na drugi. Twórcy mówią, iż w trzeciej odsłonie jest znacznie więcej akcji w porównaniu z poprzednimi, a kolejne zadania wymagają od gracza coraz to nowych pomysłów i sposobów. Zmianom poddano także A.I. odpowiadające za reakcje naszych przeciwników. Spotkamy się tu ze zwykłymi żołnierzami regularnej armii, Gestapo, oficerami SS, itd., a każdy z nich zachowuje się odmiennie, w zależności od specyficznych umiejętności i swego wyszkolenia. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 261 głosów czytelników.

Commandos: Antologia cena w dniu premiery: 24,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Commandos: Antologia

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Commandos: Antologia Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Procesor Pentium 4 2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB
  • 2 GB HDD