Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweANDiOS
Okładka Commander Keen (AND)

Commander Keen

Commander Keen to kontynuacja marki stworzonej w 1990 roku, wyprodukowana z myślą o urządzeniach mobilnych. To gra platformowa, w której przejmujemy kontrolę nad bliźniakami - geniuszami próbującymi wyeliminować zagrożenie ze strony złowrogich kosmitów.

Zręcznościowe | platformówki | 2D

Okładka Commander Keen (AND)

data premiery gry:

anulowana

AND iOS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Commander Keen to gra platformowa, opracowana od podstaw z myślą o urządzeniach mobilnych. Tytuł został stworzony przez zespół ZeniMax Online Studios, a reprezentuje markę, która narodziła się pod skrzydłami studia id Software w 1990 roku.

Fabuła

W grze Commander Keen gracze przejmują kontrolę nad bliźniakami-geniuszami o imionach Billy oraz Billie. Protagoniści muszą stawić czoła złowrogim kosmitom zagrażającym całej ludzkości, a także uratować Admirała Keena. Na szczęście mają na podorędziu szereg wynalazków własnego autorstwa, które pozwalają im uporać się nawet z największymi problemami.

Mechanika

W grze Commander Keen akcję ukazano z boku. Na ukończenie czeka tu szereg poziomów wypełnionych platformami (po których poruszamy się, wskazując bohaterom ścieżkę, jaką mają podążyć) i rozmaitymi przeszkodami. Na każdej z plansz protagoniści mają do wykonania określone zadanie, w czym jednak przeszkadzają im przeciwnicy.

Oponentów eliminujemy, korzystając z wyżej wspomnianych wynalazków skleconych przez bohaterów ze znalezionych części. Oprócz broni, dronów umożliwiających dokonywanie nalotów czy choćby narzędzi pozwalających na zamrażanie wrogów, z czasem zyskujemy gadżety, które możemy wykorzystać także do innych celów. Mowa choćby o odrzutowych rękawicach czy teleportach pozwalających na dostanie się w wysoko położone bądź trudno dostępne miejsca.

Tryby gry

Filarem gry Commander Keen jest kampania fabularna. Poza tym tytuł oferuje oparty na rywalizacji tryb multiplayer, w którym bohaterowie toczą ze sobą pojedynki.

Kwestie techniczne

Commander Keen posiada dwuwymiarową grafikę utrzymaną w lekkiej stylistyce budzącej skojarzenia z serialami animowanymi. Wrażenie to potęguje soundtrack towarzyszący zabawie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Gry podobne do Commander Keen

Wymagania wiekowe Commander Keen

12+

Commander Keen powraca jako gra mobilna
Commander Keen powraca jako gra mobilna

wiadomość10 czerwca 2019

Latem studio ZeniMax Online wyda na platformach mobilnych grę Commander Keen - odświeżoną wersję serii miniprodukcji, od których swoją karierę zaczynał w latach 90. zespół id Software.

AND
iOS