Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Command & Conquer: Sole Survivor Online (PC)

Command & Conquer: Sole Survivor Online PC

Ciekawa poboczna odsłona serii strategii czasu rzeczywistego. W odróżnieniu od poprzednich części Command & Conquer, w tej grze każdy z graczy kontroluje jedną jednostkę i staje do walki z innymi uczestnikami w sieciowych potyczkach.

Strategiczne | science fiction | RTS | sieciowe

PC Windows
Okładka Command & Conquer: Sole Survivor Online (PC)

producent: Westwood Studios

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

30listopada1997

Sole Survivor Online łączy koncepcję oryginalnego Command & Conquer z Doomem. Gracze wybierają po jednej jednostce i zostają rzuceni na planszę, w której próbują zniszczyć się nawzajem. Za każdy rozbity pojazd wroga, otrzymujemy punkty. Jeżeli to nas zabiją, respawnujemy się w losowo wybranej części mapy i próbujemy walczyć dalej - zupełnie jak w grach FPS, z tą różnicą jednak, że akcję gry obserwujemy z góry, podobnie jak w oryginalnej wersji programu.

Gra pozwala stoczyć boje za pomocą dwudziestu trzech różnych jednostek. Wśród nich znajdziemy także te, którymi w podstawowej wersji Command & Conquer kierować się nie dało, jak np. dinozaury. Po kilku pierwszych rozgrywkach okazuje się jednak, że tak duży wybór jest jednak bardzo dyskusyjny. Piechota nie nadaje się do niczego, chyba że wszyscy gracze wybiorą żołnierzy, wtedy rozgrywka ma jeszcze jakiś sens. Lekkie pojazdy bojowe i Visceroid także się nie sprawdzają, w sumie więc z 23 jednostek zostaje 8, plus wspomniane wyżej dinozaury. Poszczególne plansze żywcem przypominają to, co widzieliśmy w oryginalnym Command & Conquer. Pewnym ułatwieniem są porozrzucane tu i ówdzie power-up'y, które mogą np. przyspieszyć nasz wehikuł, tudzież zwiększyć siłę rażenia jego broni. I to w zasadzie wszystko, co można o grze powiedzieć. Słabo, jak na „dynamiczną grę akcji, osadzoną w świecie Command & Conquer”.

Jak na pełnoprawny produkt, wydany w dodatku dwa lata później po oryginale, Sole Survivor Online prezentuje się bardzo blado. Można było pokusić się o większą ilość jednostek, dodatkowe urozmaicenia rozgrywki i tego typu kwestie. Niestety, programiści stwierdzili najwyraźniej, że wszyscy zadowolą się tym co jest i nikt nie będzie narzekał. Mylili się. Program okazał się totalną klapą. Fani serii, w ogromnej fali krytyki zrównali Westwood Studios z ziemią, posądzając ich o próbę wyciągnięcia pieniędzy na oklepanym temacie. Idea gry, choć niewątpliwie oryginalna, nie spotkała się z należytym odzewem i trudno się temu dziwić, skoro po kilku godzinach, Sole Survivor Online stawał się, najprościej rzecz ujmując, nudny. Jedynym jasnym punktem programu, była ilość osób, która mogła równocześnie wziąć udział w potyczce - aż 51, absolutny rekord w tej dziedzinie...

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 51  

Ocena czytelników: 5,6 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Command & Conquer: Sole Survivor Online

12+

Wymagania sprzętowe Command & Conquer: Sole Survivor Online

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane: PC 486DX2 66MHz, 8MB RAM, SVGA
Nowa gra z cyklu Command & Conquer w drodze

wiadomość6 lutego 2008

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów Command & Conquer. Już za niespełna dwa tygodnie ujawnione zostaną oficjalne informacje, które rzucą światło na przyszłość cyklu. Czy doczekamy się nowej odsłony Red Alert? A może będzie to pozycja rozwijająca wątki zaprezentowane w dwóch grach z serii Generals?

C&C Saga nie dla Europejczyków

wiadomość5 października 2007

Wczoraj informowaliśmy Was, że Electronic Arts zapowiedziało zestaw Command & Conquer Saga, składający się z 13 dotychczasowych gier z tej serii. Okazuje się jednak, że nie ukaże się on na Starym Kontynencie.

Electronic Arts zapowiada zestaw Command & Conquer Saga

wiadomość3 października 2007

Electronic Arts przygotowało nie lada gratkę dla miłośników gier z serii Command & Conquer. Będzie to kompilacja trzynastu produkcji ze wspomnianego cyklu, wśród których znajdziemy zarówno te starsze, które znalazły się w zestawie C&C: The First Decade, jaki i najnowszą odsłonę – C&C 3: Tiberium Wars.

Historia cyklu Command & Conquer - część 6
Historia cyklu Command & Conquer - część 6

wiadomość31 marca 2007

Zapraszamy do lektury szóstego i ostatniego odcinka opowieści o historii cyklu Command & Conquer. Jak nietrudno się domyślić, poświęcony jest on grze, która wzbudziła wśród fanów chyba najwięcej kontrowersji. Jej tytuł to Command & Conquer: Generals.

Historia cyklu Command & Conquer - część 5
Historia cyklu Command & Conquer - część 5

wiadomość30 marca 2007

Zapraszamy do lektury piątej części artykułu, w którym możecie zapoznać się z historią cyklu Command & Conquer. Dziś przyjrzymy się grze Red Alert 2 oraz pierwszoosobowej strzelaninie, zatytułowanej Renegade.