Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Command & Conquer: Sole Survivor Online (PC)
OkładkaCommand & Conquer: Sole Survivor Online (PC)

Command & Conquer: Sole Survivor Online PC

Ciekawa poboczna odsłona serii strategii czasu rzeczywistego. W odróżnieniu od poprzednich części Command & Conquer, w tej grze każdy z graczy kontroluje jedną jednostkę i staje do walki z innymi uczestnikami w sieciowych potyczkach.

Strategiczne | science fiction | RTS | sieciowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Command & Conquer: Sole Survivor Online Premiera PC

30listopada1997

producent: Westwood Studios wydawca: Westwood Studios

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Sole Survivor Online łączy koncepcję oryginalnego Command & Conquer z Doomem. Gracze wybierają po jednej jednostce i zostają rzuceni na planszę, w której próbują zniszczyć się nawzajem. Za każdy rozbity pojazd wroga, otrzymujemy punkty. Jeżeli to nas zabiją, respawnujemy się w losowo wybranej części mapy i próbujemy walczyć dalej - zupełnie jak w grach FPS, z tą różnicą jednak, że akcję gry obserwujemy z góry, podobnie jak w oryginalnej wersji programu.

Gra pozwala stoczyć boje za pomocą dwudziestu trzech różnych jednostek. Wśród nich znajdziemy także te, którymi w podstawowej wersji Command & Conquer kierować się nie dało, jak np. dinozaury. Po kilku pierwszych rozgrywkach okazuje się jednak, że tak duży wybór jest jednak bardzo dyskusyjny. Piechota nie nadaje się do niczego, chyba że wszyscy gracze wybiorą żołnierzy, wtedy rozgrywka ma jeszcze jakiś sens. Lekkie pojazdy bojowe i Visceroid także się nie sprawdzają, w sumie więc z 23 jednostek zostaje 8, plus wspomniane wyżej dinozaury. Poszczególne plansze żywcem przypominają to, co widzieliśmy w oryginalnym Command & Conquer. Pewnym ułatwieniem są porozrzucane tu i ówdzie power-up'y, które mogą np. przyspieszyć nasz wehikuł, tudzież zwiększyć siłę rażenia jego broni. I to w zasadzie wszystko, co można o grze powiedzieć. Słabo, jak na „dynamiczną grę akcji, osadzoną w świecie Command & Conquer”.

Jak na pełnoprawny produkt, wydany w dodatku dwa lata później po oryginale, Sole Survivor Online prezentuje się bardzo blado. Można było pokusić się o większą ilość jednostek, dodatkowe urozmaicenia rozgrywki i tego typu kwestie. Niestety, programiści stwierdzili najwyraźniej, że wszyscy zadowolą się tym co jest i nikt nie będzie narzekał. Mylili się. Program okazał się totalną klapą. Fani serii, w ogromnej fali krytyki zrównali Westwood Studios z ziemią, posądzając ich o próbę wyciągnięcia pieniędzy na oklepanym temacie. Idea gry, choć niewątpliwie oryginalna, nie spotkała się z należytym odzewem i trudno się temu dziwić, skoro po kilku godzinach, Sole Survivor Online stawał się, najprościej rzecz ujmując, nudny. Jedynym jasnym punktem programu, była ilość osób, która mogła równocześnie wziąć udział w potyczce - aż 51, absolutny rekord w tej dziedzinie...

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 51  

Ocena użytkowników: 5,6 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Command & Conquer: Sole Survivor Online: 12+

Command & Conquer: Sole Survivor Online Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • PC 486DX2 66MHz
  • 8MB RAM
  • SVGA