Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2
Okładka Colosseum: Road to Freedom (PS2)

Colosseum: Road to Freedom PS2

Colosseum: Road to Freedom to gra akcji zakrapiana elementami typowymi dla pozycji typu RPG. Wcielając się w gladiatora walczymy z setkami innych, podobnych nam wojowników w celu odzyskania wolności. Grę stworzyło studio Goshow Inc., wydawcą jest z kolei Koei.

Akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Colosseum: Road to Freedom (PS2)

producent: Ertain

wydawca: Koei Tecmo

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

20lipca2005

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Colosseum: Road to Freedom to gra akcji zakrapiana elementami typowymi dla pozycji typu RPG. Wcielając się w gladiatora walczymy z setkami innych, podobnych nam wojowników w celu odzyskania wolności. Grę stworzyło studio Goshow Inc., wydawcą jest z kolei Koei, znane z serii Dynasty Warriors oraz Romance Of The Three Kingdoms.

Imperium Rzymskie obejmowało swym zasięgiem znaczną część Europy, północną Afrykę, a także fragment terenów określanych mianem Bliskiego Wschodu. Mniej więcej w środkowej strefie tego olbrzymiego państwa znajdowała się siedziba władców – Rzym. Władcy, jak to władcy, pragną rozrywki. W tym celu organizowano walki gladiatorów, którymi stawali się zwykle barbarzyńcy wyłapywani podczas bitew. Jednym z takich wojowników jesteśmy my. Chcąc odzyskać wolność bierzemy udział w wielkiej liczbie pojedynków na śmierć i życie.

Colosseum: Road to Freedom składa się praktycznie z samych starć gladiatorów, pomiędzy którymi rozwijamy naszą postać obdarowując ją punktami, zdobytymi podczas walk (nowe umiejętności oraz ciosy). Bitwy toczą się na specjalnie przygotowanych arenach (m.in. Koloseum), pełnych pułapek oraz zróżnicowanej broni (miecze, kule na łańcuchach, włócznie). Nasze zmagania przeplatane są bardzo interesującymi przerywnikami, prezentującymi niuanse życia rzymskich obywateli.

Rozgrywce towarzyszy grafika udanie oddająca realia Imperium Rzymskiego. By dodać grze realizmu, użyto popularnego efektu blur, zaimplementowanego m.in. w najnowszych edycjach Prince of Persia. Oprawę audio tworzą dźwięki instrumentów typowych dla czasów, w których rozgrywa się akcja Colosseum: Road to Freedom.

Oprócz trybu dla jednej osoby, Colosseum: Road to Freedom umożliwia organizowanie walk, w których uczestniczy dwóch graczy jednocześnie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 114 głosów czytelników.

Gry podobne do Colosseum: Road to Freedom

Klasyfikacja PEGI Colosseum: Road to Freedom

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Colosseum: Road to Freedom

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Colosseum: Road to Freedom w
Colosseum: Road to Freedom w "złocie"

wiadomość12 lipca 2005

Japoński koncern KOEI poinformował wczoraj, że jego najnowszy produkt – gra akcji Colosseum: Road to Freedom osiągnęła „złoty” status i powędrowała do tłoczni. Program przygotowany przez firmę Goshow zadebiutuje równocześnie w Europie i Stanach Zjednoczonych już 19 lipca bieżącego roku. W Polsce na razie nikt nie zapowiada wydania tego produktu.