Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka CodeRed: Agent Sarah's Story (PC)

CodeRed: Agent Sarah's Story PC

Detektywistyczna przygodówka polskiego studia Livin Thing.

Przygodowe | detektywistyczne | kryminalne | elementy zręcznościowe | polskie | przeglądarkowe | indie

PC Windows
Okładka CodeRed: Agent Sarah's Story (PC)

producent: LivinThing

wydawca: LivinThing

Strona oficjalna

Polskie napisy

Angielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

12grudnia2017

wczesny dostęp

czerwiec2019

CodeRed: Agent Sarah’s Story to gra przygodowa stworzona przez rodzime studio deweloperskie LivinThing. Pecetowa edycja tego tytułu powastała na bazie wersji na przeglądarki, która zadebiutowała w 2016 roku i niedługo potem została zamknięta.

Fabuła

W grze wcielamy się w postać agentki specjalnej FBI – tytułowej Sarę Young, kierującej w agencji komórką do spraw terroryzmu i stajemy się uczestnikami szeroko zakrojonego śledztwa, mającego na celu schwytanie niezwykle groźnego terrorysty. Sytuację mocno komplikuje fakt, że do zapowiedzianego przez zbrodniarza wybuchu bomby w Nowym Jorku pozostały zaledwie 3 dni. Decydującym dla powodzenia śledztwa czynnikiem, pozostaje więc lawinowo uciekający czas oraz pytanie, czy uda się nam w porę pozyskać informacje na temat lokalizacji bomby i uchronić tętniącą życiem, wielomilionową metropolię przed prawdziwą nuklearną zagładą?

Mechanika

Mechanika rozgrywki w grze CodeRed łączy w sobie interaktywną opowieść z elementami ekonomii, licznymi zagadkami logicznymi oraz minigrami typu „ukryte obiekty”, choć na graczy czekają także elementy zręcznościowe np. pościgi samochodowe czy strzelaniny. Podczas zabawy odwiedzamy szereg nowojorskich lokacji (wzorowanych na tych rzeczywistych) i odbywamy całą masę rozmów. Musimy jednak pamiętać o tym, że wszystkie podejmowane przez nas działania będą miały swoje określone konsekwencje, a podczas zabawy nierzadko czekają nas także trudne wybory moralne, włącznie z koniecznością decydowania o czyimś życiu lub śmierci. W zależności od podejmowanych wyborów, czeka nas także jedno z trzech alternatywnych zakończeń opowiedzianej historii. Całość koncentruje się na fabule oraz osobie głównej bohaterki, która w przypadku interakcji z innymi postaciami, ma również możliwość pogłębienia wybranych relacji. Nie wolno nam jednak zapomnieć o ustawicznie upływającym czasie, od którego zależeć mogą miliony ludzkich istnień.

Kwestie techniczne

Wydany na PC CodeRed: Agent Sarah’s Story odznacza się przyzwoitej jakości oprawą audiowizualną. Twórcom ze studia LivinThing udało się zachować mroczny i wciągający klimat klasycznych gier przygodówek.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 6.7 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 35,99 PLN

Wymagania wiekowe CodeRed: Agent Sarah's Story

16+

Wymagania sprzętowe CodeRed: Agent Sarah's Story

PC Windows

Minimalne: Intel Celeron 1.0 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki Intel HD lub lepsza, 1 GB HDD, Windows 7(SP1)/8/8.1/10